Logo DUD Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

Przekazujemy Państwu dokument „Krajowy Fundusz Szkoleniowy w roku 2018 – Materiał informacyjny dla pracodawców”.

Na spotkaniu w MRPiPS (29.01.2018) przedstawiciele PIFS zaprezentowali propozycje jednolitego wniosku, opracowanego przy założeniu, że zakres danych we wniosku powinien dotyczyć wyłącznie danych niezbędnych do jego oceny, a wszystkie informacje istotne dla zawarcia umowy, rozliczeń i sprawozdawczości powinny być uzupełniane wyłącznie w przypadku zakwalifikowania wniosku. Inicjatywa w tym zakresie PIFS i Mazowieckiego WUP zbiega się z pracami podjętymi w Ministerstwie. PIFS w pełni poparł też prace w kierunku wprowadzenia w pełni elektronicznego wniosku. Ewentualne efekty tych prac nie będą jednak mogły być zastosowane w tegorocznym procesie udzielania wsparcia, który już się rozpoczął. Być może uda się przeprowadzić testy nowych rozwiązań w drugiej połowie roku.

Pobierz
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.