Logo DUD Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

W połowie marca w Salonikach odbyło się spotkanie Europejskiej Społeczności Organizacji Edukacyjnych działającej przy Cedefop - agendzie Komisji Europejskiej. Tematem spotkania było zapoczątkowanie międzynarodowej współpracy partnerów UE, reprezentujących środowiska szkoleń zawodowych, dla opracowania i popularyzacji w krajach członkowskich metod uczeniu się najwyższej jakości. Wyniki prac będą podstawą do stosownych rekomendacji dla Komisji Europejskiej, reprezentowanej na spotkaniu przez Joao Santosa i Annę Barbieri.

Działania powstałej grupy koncentrują się obecnie na wymianie informacji na temat najlepszych praktyk wypracowanych w krajach członkowskich. Nasz reprezentant, Marek Szopa (Członek Zarządu PIFS), bierze udział w pracach grupy roboczej TEL - Technology Enhanced Learning. Grupa ta zajmuje się wypracowaniem praktyk wsparcia usług rozwojowych poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Osoby zainteresowane uczestnictwem w pracach grupy prosimy o kontakt z biurem PIFS.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.