Logo DUD Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[26.05] W wyniku dwudniowego posiedzenia (23 i 24 maja) z udziałem Wojciecha Drabko i Andrzeja Lecha, członków Komitetu związanych z PIFS, Komitet m.in. zatwierdził zmiany w kilku rocznych planach działania instytucji wdrażających.

Dla nas szczególnie interesujące jest zatwierdzenie tzw. dwóch tzw. „fiszek” PARP:

  • Projektu pozakonkursowego Koncepcyjnego dotyczącego rozwoju i utrzymania ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych, w tym szczególnie rozwoju systemu informatycznego i jego funkcjonalności oraz pilotażu jego komercjalizacji. To ważny projekt dla sektora, choć wpływ raczej pośredni – na jakość i funkcjonalność sytemu w ramach którego świadczy dofinansowywane usługi rozwojowe już ponad 1,5 tys. podmiotów. Więcej aktualnych informacji o BUR w niedawnej naszej relacji – W PARP o funkcjonowaniu BUR
  • Konkursu na Sektorowe Rady ds. Kompetencji, dla sektorów, które nie mają jeszcze swoich Rad Sektorowych. Ogłoszenie Konkursu jest planowane pod koniec III kwartału tego roku. Do szczegółów konkursu i jego kryteriów będziemy jeszcze wracać bliżej terminu ogłoszenia, ale już dziś warto, aby nasi członkowie silnie związani w swojej działalności z konkretnym sektorem, zainteresowali się działalnością już funkcjonujących rad i rozważyli swoją aktywną rolę w tworzeniu klimatu i zainteresowania utworzeniem i prowadzeniem nowych rad sektorowych. Jest to w ich interesie biznesowym, a ich rola i kompetencje mogą okazać się tu nieocenione dla tych sektorów.

25 maja 2018 r.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.