Logo DUD Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[20.06]

Załączona prezentacja ze spotkania dla uczelni wyższych i innych instytucji zrzeszonych w Konfederacji Lewiatan z panami P. Krasińskim (NCBR) i A. Kurkiewiczem (Min. Nauki i Szkolnictwa Wyższego) obejmuje projekty i konkursy w ramach Osi III POWER – Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, gdzie IP jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Biorąc pod uwagę łączną alokację i i jej kierunki można rzecz potraktować jako groźną konkurencję i zagrożenie dla tej części rynku, która z tak poważnego zastrzyku nie korzysta. Ale można na to spojrzeć jako na szansę – w wielu, jeśli nie wszystkich projektach i konkursach, uczelnie mogą sięgać do profesjonalnych zasobów zewnętrznych i kompetencji jakie ma do zaoferowania wiele firm naszego sektora. Są przykłady takich działań, ale to z naszej strony musi być inicjatywa, bo same uczelnie nie zawsze dostrzegają możliwe korzyści.

W naszej ocenie warto zainteresować się ogłoszeniami o naborach, próbować współtworzyć projekty z uczelniami i szukać szansy także w przetargach, jakie uczelnie ogłaszają w ramach swoich projektów.

Andrzej Lech

Prezentacja

Warszawa, 20 czerwca 2018 r.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.