Logo DUD Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[27.06]

W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja prezentująca wyniki cyklicznego badania „Bilans Kapitału Ludzkiego”, które służy monitorowaniu zasobów rynku pracy. Jest już dostępny pierwszy raport – z badania ludności (18-70 lat), czekamy na kolejne. Szczególnie interesujące wydają się wyniki badania „Rozwój kompetencji osób dorosłych”, które są w ostrym kontraście do wyników GUSowskiego „Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności” (BAEL) – wygląda na to, że tak jak we Francji na przełomie 2012 i 2013 roku wartość wskaźnika uczenia się dorosłych wzrosła z 6 do 20%, podobne wzrosty odnotuje Polska pomiędzy BKL 2016 a BKL 2017.

Czy to zasługa tego, że Polacy rzucili się do edukowania i zaszła spektakularna zmiana postaw? Wygląda na to, że niestety nie… to kwestia mniej formalnego języka, dołożenia wprowadzenia i zarysowania kontekstu, bardziej rozbudowana część kwestionariusza dotycząca uczenia się osób dorosłych. Zapraszamy do wnikliwej lektury prezentacji „Aktywność edukacyjna Polaków - Czy rzeczywiście większość dorosłych Polaków nie rozwija swoich kompetencji?” dr. Barbary Worek. Prezentacja tutaj

Czekamy na raport z tego badania, jak również na wyniki dot. jakości w sektorze, które nie były prezentowane na konferencji.

Zestawienie wszystkich prezentacji z konferencji

Raport z badania ludności w wieku 18-70 lat

Warszawa, 27 czerwca 2018 r.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.