Logo DUD Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[06.07]

Informowaliśmy Państwa, że w związku z wielomiesięcznymi opóźnieniami w płatnościach ze strony operatorów dystrybujących środki w ramach tzw. PSF, czyli podmiotowego systemu finansowania w woj. śląskim, za wykonane usługi rozwojowe interweniowaliśmu w WUP Katowice, u Marszałka Woj. Śląskiego i rzeczników funduszy europejskich (na poziomie centralnym i regionalnym) - wyeskalowaliśmy sprawę do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju (Instytucja Koordynująca). Miło nam poinformować, że w sprawę zaangażował się i osobiście interweniował u Marszałka Pan Minister Paweł Chorąży. Odbieramy jednostkowe optymistyczne sygnały, ale nie mamy w tej sprawie pełnego obrazu sytuacji - liczymy na informacje od Państwa. Ale przede wszystkim czekamy na rozwiązania systemowe skutkujące wyeliminowaniem zagrożeń dla wykonawców usług.

Martwi nas w tej sprawie postawa WUP Katowice, narracja że system PSF na śląsku jest pionierski, winni są operatorzy, którzy nie przewidzieli do projektów wystarczających zasobów, a WUP dokłada wszelkich starań i że problemy mają charakter marginalny - nie wytrzymuje konfrontacji w zderzeniu z rzeczywostością: wpędzieniem kilku usługodawców w poważne tarapaty finansowe, z zajęciem kont włącznie - z zagrożeniem dla dalszego funkcjonowania z powodu utraty płynności.

06 lipca 2018 r.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.