Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[24.07]

W lipcu opublikowane zostały – niezależnie od siebie – dwa istotne projekty ustaw. Pierwszy, projekt MRPiPS, to zupełnie nowy projekt ustawy o rynku pracy, który miałby zastąpić w całości ustawę o promocji zatrudnienia i i rynku pracy. Drugi, projekt MEN związany jest w dużej mierze z reforma kształcenia zawodowego i oznaczać będzie częściową nowelizację ustawy Prawo oświatowe, ustawy – o Systemie oświaty i niektórych innych ustaw, w tym ustawy o ZSK.

Oba projekty mają istotne znaczenie dla rynku usług rozwojowych, więc nasze opinie w sprawie tych projektów zostały przygotowane starannie, mimo okresu wakacyjnego. Nasze uwagi zostały też wykorzystane w opiniach Konfederacji lewiatan i Krajowej Izby Gospodarczej. Z naszego punktu widzenia największym mankamentem tych projektów jest brak wspólnego języka, rozwiązań i w ogóle spójności tych propozycji między sobą, a jednocześnie z obowiązującą ustawą o ZSK.

Nasze stanowiska:

Uwagi do projektu ustawy o rynku pracy Uwagi do projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.