Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[04.10] Otrzymaliśmy odpowiedź MRPiPS na naszą lipcową opinię i uwagi do projektu ustawy o rynku pracy (patrz poniżej). Minister Szwed powołuje się w tej odpowiedzi na konsultacje, których nie było – projekt pojawił się niespodziewanie, a prace nad nim nie były ujawniane – oraz o uwzględnieniu licznych naszych uwag, z których przytacza te drugorzędne, raczej „kosmetyczne”.

Nasze wątpliwości i zastrzeżenia dotyczące spójności działań legislacyjnych Minister praktycznie potwierdził, a wątek dotyczący spójności z ustawą o ZSK, jest dla nas potwierdzeniem, że problem jest jeszcze głębszy. Jeśli chodzi o argumentację dotyczącą odmowy przyjęcia naszego postulatu uaktualnienia terminu określającego podmioty naszego sektora, Minister powołuje się na przeszkody i skutki, których łatwo można uniknąć.

W kwestii KFS - no cóż, ograniczone możliwości finansowe tego funduszu są faktem. Tyle, że ograniczane są konsekwentnie przez Ministra, co jest jedną z przyczyn naszego bardzo głębokiego rozczarowania.

Do wielu naszych uwag Pan Minister Szwed nie odniósł się wcale. A najważniejsze, że nie wyjaśnił, dlaczego projekt… zniknął - w sensie dosłownym (nie można go odnaleźć na stronach internetowych prezentujących akty prawne na ścieżce legislacyjnej), jakie są i jakie będą jego dalsze losy.

8 października 2018 r.

Nasze uwagi Odpowiedź Ministra
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.