Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Logo DUD KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego Projekt Przepis na Rozwój
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[09.10]

Problemy z płatnościami w ramach PSF w woj. śląskim i nasze interwencje w tej sprawie opisywaliśmy w informacjach „Opinie i stanowiska” - 25 i 30 maja oraz jako „News” 6 lipca br. W ostatnich dniach zapoznaliśmy się z treścią odpowiedzi Marszałka Województwa Śląskiego na publikowane przez nas wystąpienie Min. Pawła Chorążego, Podsekretarza Stanu w MIiR. Z zadowoleniem przyjmujemy tą odpowiedź i informacje o podejmowanych działaniach zaradczych. O satysfakcję trudno, bo wyjaśnienia są dość ogólne i de facto nadal nie wiemy jak mogło dojść do opisywanych przez naszych członków sytuacji. Pocieszające jest to, że zalegle płatności ruszyły, choć nikt nie zrekompensuje poniesionych przez wykonawców strat i nie wiadomo kto za to chociaż przeprosi. Problem monitorujemy nadal i prosimy o informowanie nas o rozwoju sytuacji. Planujemy wkrótce spotkanie konsultacyjne na Śląsku członka Komitetu Monitorującego POWER dotyczące funkcjonowania BUR i PSF.

Załączamy pełna treść odpowiedzi Marszałka.

Odpowiedź Marszałka
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.