Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Logo DUD KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego Projekt Przepis na Rozwój
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[15.01]Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy umowę o dofinansowanie projektu złożonego w konkursie zorganizowanym przez PARP na operatorów środków z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) na usługi rozwojowe (szkolenia, doradztwo, coaching itd.) dla przedsiębiorstw MŚP w regionie mazowiecko-lubelskim. Nasz projekt nosi nazwę "Przepis na menadżera",będzie realizowany przez konsorcjum HRP - Pracodawcy Lubelszczyzny Lewiatan - Polska Izba Firm Szkoleniowych - Fenix Poland.

Projekt otwiera przed firmami MŚP z woj. mazowieckiego i firmami świadczącymi dla nich usługi rozwojowe możliwość realizacji usług dofinansowanych. Źródłem finansowania jest centralny program POWER (a nie środki regionalne), wsparcie będzie wynosiło co do zasady 80% (bez względu na wielkość przedsiębiorstwa), system będzie się opierał o Bazę Usług Rozwojowych, usługi będą rozliczane w drodze refundacji.

W ramach budżetu projektu 11 mln założyliśmy realizację wsparcia dla 850 osób z woj. mazowieckiego i lubelskiego, 75% będą stanowić osoby z firm małych i mikro.Wsparciem będa mogli być objęci przedsiębiorcy, menadżerowie i osoby przygotowywane do pełnienia tej roli. Przygotowania do realizacji projektu "w toku", więcej szczegółów przekażemy Państwo po 24 stycznia.

Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej PARP, przede wszystkim pod kątem "Standardu uniwersalnych kompetencji menadżerskich", który określi dozwolony zakres merytoryczny świadczonych usług - materiał powinien być dostępny już wkótce.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.