Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Logo DUD KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego Projekt Przepis na Rozwój
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[27.02] Zapraszamy do lektury kolejnego raportu przygotowanego dla PARP przez Instytut Analiz Rynku Pracy o trendach na rynku pracy i edukacji wraz z podsumowaniem najnowszych publikacji w tym obszarze. W raporcie przede wszystkim o ciągle wyraźnym rynku pracownika – pracodawcom wciąż trudno pozyskać odpowiednie kompetencje na rynku – rekrutacja jest coraz dłuższa i nie zawsze skuteczna i to przy optymistycznych planach zatrudnienia w pierwszym kwartale 2019 r.

Niedobór pracowników wymusza na firmach stosowanie coraz większej liczby narzędzi służących zatrzymaniu pracowników w firmie i zachęcaniu ich do zatrudnienia się w niej albo zmniejszenia liczby odejść. Wymusza też inwestycje w kompetencje – skoro nie można ich pozyskać z rynku, trzeba je wykształcić. W cenie pozostają ci pracodawcy, którzy z większą elastycznością podchodzą do godzin i miejsca pracy – mając takie możliwości pracownicy są bardziej chętni pracować w godzinach nadliczbowych, jeśli jest to uzasadnione potrzebami biznesowymi. W cenie jest też swobodna atmosfera i otwarta komunikacja.

W raporcie również o postępujących zmianach w strukturze zatrudnienia w kierunku wykwalifikowanych zawodów nieroboczych, ciągłej dynamice wzrostu wynagrodzeń i dalszych planach zwiększania zatrudnienia.

Zapraszamy do analizy danych.

Raport
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.