Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Logo DUD KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego Projekt Przepis na Rozwój
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[26.03] Kilka dni temu został opublikowany projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, zwany też „pakietem przyjazne prawo”. PIFS została zaproszona do udziału w konsultacjach publicznych.

Projekt zawiera propozycje modyfikacji w różnym charakterze i znaczeniu w ponad 70 ustawach. W zdecydowanej większości to ruchy w dobrą stronę, choć kilka propozycji wymaga namysłu i nieco uważniejszej analizy. Wiele propozycji to drobne korekty czy wręcz sprostowania, a zakres oddziaływania niektórych ograniczony jest do bardzo wąskich grup przedsiębiorców. I choć przewidywane rezultaty mogą sprawić niektórym zawód - wszak biurokracji i absurdów urzędowych znamy więcej, to dobrze, że krok się dokonuje. O ile po nim będą następne.

Ustawa dotyka bardzo różnych obszarów regulacyjnych, rzeczy niekiedy drobnych, których pobieżna ocena może być myląca. Dlatego odwołujemy się do zbiorowej mądrości i doświadczenia członków, którzy działając w różnych dziedzinach, mogą wnieść swoje uwagi do wybranych kwestii.

Wyznaczony czas na wyrażenie opinii i zgłoszenie uwag nie rozpieszcza. Dlatego oczekujemy na Wasze propozycje do 8 kwietnia br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt ustawy

Ponieważ materia rozległa i zróżnicowana, rekomendujemy lekturę omówienia w załączniku OSR i dopiero potem sięganie do interesujących Was zapisów w samym projekcie ustawy.

Czekamy na Wasz głos!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.