Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[30.04] Opublikowany został projekt ustawy – prawo Zamówień Publicznych. Intencją projektu „nowe PZP” jest uwzględnienie licznych uwag i wniosków dotyczących funkcjonującej od 14 lat ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., nowelizowanej w tym czasie, a także uwzględnienie wdrożenia do prawa polskiego dyrektyw UE.

Nowa ustawa ma w całości zastąpić dotychczasową regulację, a zakładany przez wnioskodawcę – MPiT termin jej wejścia w życie to 1 stycznia 2021 r. Z uwagi na rozległość regulacji, potrzebę uregulowania kwestii stosowania regulacji w toku toczących się postępowań, a także liczbę ustaw w których proponowana regulacja dokonuje zmian, zdecydowano się, dla przejrzystości i spójności projektu samego PZP, ująć wszystkie te zagadnienia w równolegle procedowanym projekcie ustawy wprowadzającej przepisy PZP. Z tych względów monitorowania tych projektów należy dokonywać łącznie.

Znaczenie zamówień publicznych w aktywności sektora usług rozwojowych jest duże, choć dla poszczególnych podmiotów zróżnicowane. Wpływ zatem proponowanej regulacji na działalność sektora będzie istotny, choć znaczny obszar proponowanej regulacji nie dotyczy postępowań w których biorą udział podmioty sektora, a usługi rozwojowe nie mają cech specyficznych które byłyby w sposób podmiotowy objęte regulacją.

Zakończony został etap uzgodnień, konsultacji społecznych i opiniowania pierwszej wersji projektów, a ich zmodyfikowana wersja z dnia 4 kwietnia 2019 r. jest przedmiotem prac Komitetu do Spraw Europejskich. W zależności od przebiegu procesu legislacyjnego w do końca maja 2019 r., będzie można ocenić, czy projekty mają szansę na skierowanie do Sejmu i uchwalenie do końca tej kadencji Sejmu. Jeżeli macie swoje własne doświadczenia w stosowania aktualnego PZP i chcecie abyśmy aktywnie włączyli się w proces prac nad ustawą, piszcie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Linki do aktualnej wersji projektu PZP

Linki do aktualnej wersji projektu wprowadzajacego przepisy PZP
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.