Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[30.04] Projekt jest związany głównie z wykonaniem orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 6 czerwca 2018 r., a jego najistotniejszym elementem jest rezygnacja z przepisów dotyczących profilowania pomocy dla bezrobotnych, co pozwoli na oferowanie przez urzędy pracy wszystkich dostępnych instrumentów wsparcia. Regulacja nie ma bezpośredniego wpływu na środowisko firm oferujących usługi rozwojowe, ale może mieć znaczenie dla tej, licznej grupy firm, które świadczą usługi rozwojowe kierowane do bezrobotnych i współpracują z urzędami pracy. 26 kwietnia br. Ustawę przyjął Sejm (link do tej wersji poniżej) i skierował ją do Senatu. W bliskiej perspektywie można się spodziewać jej wejścia w życie.

Projekt ustawy
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.