Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[30.04] Inicjatywa regulacji jest uzasadniana potrzebą uporządkowania i koordynacji planów i polityk rozwoju na szczeblu krajowym, regionalnym, ponadlokalnym i lokalnym, a także programowania w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2011 - 2027. Propozycje wzmacniają rolę ministra właściwego do spraw rozwoju, a obejmują łącznie nowelizacje w 17 ustawach. Zakres przedmiotowy ustawy ma charakter ustrojowy i w sposób bezpośredni nie środowiska rynku usług rozwojowych. Może mieć jednakże istotny wpływ na sposób w jaki przebiegać będzie proces tworzenia programów rozwoju i programów operacyjnych na wszystkich poziomach i w ten sposób, pośrednio, mieć istotny wpływ na zakres uczestnictwa środowiska w ich powstawaniu i realizacji.

Z tego punktu widzenia projekt powinien być przedmiotem zainteresowania przedstawicieli środowiska w gremiach doradczych i konsultacyjnych na poziomie regionalnym, pod kątem udziału organów samorządów w procesie legislacyjnym, a w dalszej kolejności w implementacji zmienionej ustawy po jej wejściu w życie. Projekt został ogłoszony na początku kwietnia br. i trwają konsultacje. Jeśli chcecie zglosic uwagi, piszcie; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Link do projektu
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.