Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Logo DUD KEP - Kongres edukacji pozaformalnej Watchdog - samorządu gospodarczego Projekt Przepis na Rozwój
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[26.06]

Jak już informowaliśmy, Dyrektor WUP w Katowicach, Grzegorz Sikorski zaprosił przedstawiciela PIFS do udziału w posiedzeniu KS PSF. To pokłosie udziału dyrektora Sikorskiego w spotkaniu konsultacyjnym, które w maju, już po raz kolejny Izba zorganizowała w Katowicach.

Z części posiedzenia w której wziął udział Andrzej Lech, Dyrektor ds. statutowych PIFS można wnioskować, że po spotkaniach konsultacyjnych i interwencjach PIFS, wprowadzeniu elektronicznego systemu przyjmowania wniosków SEKAM (tego dnia akurat SEKAM „padł”, ale nie z powodu naborów), zmianach regulaminowych i wprowadzeniu rund naborów, sytuacja ustabilizowała się, a realizacja umów przebiega płynniej. Ostatnio nie napływały także sygnały i skargi do PIFS, dość częste w poprzednich okresach. Jeżeli jest inaczej, prosimy o informację. Operatorzy zaprezentowali dane, z których wynika, że większość z nich już teraz przekroczyła, niekiedy znacznie ilościowe wskaźniki produktu i rezultatu. Nie dotyczy to wskaźników finansowych (wartość umów zakontraktowanych i umów rozliczonych), których zaawansowanie jest dobre, ale daleko niższe aniżeli wskaźników ilościowych. Wydaje się, że nie pozostanie to bez wpływu na przebieg PSF do końca planowanego okresu.

Wymiana uwag i opinii z przedstawicielami operatorów była kolejnym potwierdzeniem, że w bezpośredniej konfrontacji i rozmowie można wiele kwestii wyjaśnić i dać odpór stereotypom. Andrzej Lech wyraził nadzieję, że operatorzy nie będą w przyszłości unikali udziału w spotkaniach na zaproszenie interesariuszy PSF w województwie śląskim.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.