Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[19.06]

Kolejne warsztaty konsultacyjne przedstawicieli PIFS w Komitecie Monitorującym PO WER (Wojciech Drabko i Andrzej Lech) odbyły się 17 czerwca, po raz pierwszy w Toruniu, z udziałem Z-cy Dyrektora Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach w PARP, odpowiedzialnego m.in. za funkcjonowanie i rozwój BUR - Dariusza Wojtowicza, przedstawicieli UM woj. kujawsko-pomorskiego i TARR (operator regionalny PSF), a także regionalnej doradczyni ds. ZSK – Marzanny Bogackiej. W spotkaniu uczestniczyły również: Ewa Polańska – koordynatorka regionalna kampanii społecznej „Dni uczenia się dorosłych” oraz Agnieszka Radkiewicz - pełnomocniczka regionalna PIFS.

Po informacji dyr. Wojtowicza dotyczącej funkcjonowania BUR i perspektywy zmian dotyczących platformy informatycznej, dyskutowano wokół użytkowania BUR przez interesariuszy. Uczestnicy spotkania nie mieli własnych doświadczeń z przebiegu audytów realizowanych na zlecenie PARP, dlatego dyrektor Wójtowicz szerzej omówił przebieg i zakres audytu i plany dotyczące kolejnego cyklu audytów podmiotów świadczących usługi rozwojowe z wykorzystaniem BUR. Przedmiotem omówienia i dyskusji było także podjęcie przez PARP „Badania cen rynkowych usług rozwojowych” i możliwości wykorzystania rezultatów tego badania w praktyce, w tym szczególnie dla przeciwdziałania zdarzającym się przypadkom zawyżania cen usług w BUR.

Z przebiegu dyskusji i charakteru podnoszonych problemów, można wyciągnąć wniosek, że program jest realizowany bez większych napięć i problemów. Wynika to po części ze stosunkowo niewielkiej skali projektu, ale także z dbałości o przejrzystość w działaniach i przemyślane założenia projektu.

Przedmiotem szerszego omówienia była ruszająca właśnie w całej Polsce „Akademia Menedżera MSP”, która dla wielu firm sektora może stanowić interesującą alternatywę zaangażowania w realizację dofinasowanych usług rozwojowych. Przedstawiono stan zawansowania projektu i najnowsze informacje i dane, w tym dotyczące operatora, którym w województwie kujawsko-pomorskim jest Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Ekonomicznego Pasłęka”.

Rozmowa na temat ZSK była służyła uświadomieniu iż na tym etapie firmy sektora muszą przynajmniej monitorować pojawiające się już w systemie kwalifikacje i angażować się w przebieg procesów konsultacji nowych wniosków, bo ZSK może mieć już wkrótce bardzo konkretny wpływ na sytuację na rynku usług rozwojowych.

Po zakończeniu warsztatów konsultacyjnych Wojciech Drabko i Ewa Polańskagna przedstawili założenia i możliwości udziału firm sektora w Kampanii Społecznej Dni Uczenia się Dorosłych 2019. Ewa służy wsparciem i informacją dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do tej kampanii w województwie kujawsko-pomorskim

Andrzej Lech, członek KM POWER, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Spotkania konsultacyjne są finansowane ze środków Pomocy Technicznej POWER w gestii Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju i są przeznaczone na wsparcie dla członków Komitetu Monitorującego POWER w roku 2019.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.