Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Rodzaj: Stacjonarne oraz on-line
Data wydarzenia: 15-09-19
Miasto: Cała Polska
Ilość dni: 31

W imieniu Zarządu PIFS oraz instutucji wspierających i Partnerów zapraszamy do udziału w kampanii społecznej "Dni uczenia się dorosłych".

"Dni uczenia się dorosłych" to kampania społeczna wspierająca dorosłych w kształtowaniu i rozwijaniu nawyku ciągłego uczenia się. Została zainicjowana w latach 80tych, jest cyklicznie realizowana w wielu krajach pod egidą UNESCO jako Adults Learner’s Week lub Festival of Learning, kilka edycji odbyło się również w Polsce, począwszy od 2009 roku. Po kilku latach przerwy „Dni” wracają w nowej formule i w znacznie szerszej skali.

Tegoroczna polska edycja kampanii odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Wydarzenia, bedące częścią kampanii będą trwały w całej Polsce od 15 września do 15 października 2019, od miast wojewódzkich po małe miejscowości i obszary wiejskie

W Kampanii wspiera nas Rada Programowa kampanii, czyli zespół ekspertów w dziedzinie edukacji dorosłych i pasjonatów uczenia się przez całe życie, będących przedstawicielami instytucji i organizacji, współpracujących w przygotowaniu i prowadzeniu kampanii, wśród których są:

  • Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju,
  • Ministerstwo Edukacji Narodowej,
  • Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Konfederacja Lewiatan,
  • Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego,
  • Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji,
  • Instytut Badań Edukacyjnych,
  • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości,
  • Konferencja Rektorów Akademii Szkół Polskich (KRASP).

Celem kampanii jest zwiększenie aktywności edukacyjnej społeczeństwa, przede wszystkim poprzez uświadomienie znaczenia uczenia się – nie tylko jako uczestników rynku pracy, ale także dla przyjemności, zdrowia, tężyzny fizycznej czy rozwoju cywilizacyjnego – we wszystkich aspektach życia. Chcemy, żeby nie porzucano edukacji po ukończeniu szkoły czy studiów na poziomie licencjackim, inżynierskim lub magisterskim, lecz żeby świadomie stawiano na rozwój przez całe życie.

Z uwagi na to, że Polacy bardzo powszechnie uczestniczą w edukacji szkolnej i wyższej (tzw. formalnej), a po wyjściu ze szkolnej lub akademickiej ławy mniej chętnie korzystają z możliwości rozwoju osobistego, „Dni” mają za zadanie promować mniej formalne sposoby nabywania wiedzy, umiejętności czy kompetencji społecznych. Poprzez „Dni uczenia się dorosłych” chcemy pokazać, że kształcenie się przez całe życie jest nie tylko koniecznie, ale przede wszystkim zmienia człowieka i jego życie na lepsze. Ułatwia funkcjonowanie na rynku pracy, poprawia jakość bytu i ułatwia czerpanie z niego przyjemności. Chcemy, żeby uczenie się stało się stylem życia i sposobem na spędzanie wolnego czasu w sposób atrakcyjny i twórczy.

Inicjatywa jest kierowana do wszystkich dorosłych bez względu na wiek, wykształcenie, wykonywany zawód czy zainteresowania.

„Dni” będą realizowane w całej Polsce za pomocą różnorodnych Wydarzeń organizowanych przez Partnerów pod wspólnym szyldem, o wspólnym celu, ze wspólną akcją promocyjno-informacyjną prowadzoną przez Koordynatora kampanii oraz instytucje i organizacje współpracujące. Zapraszamy zatem wszystkich chętnych, aby zostać Partnerem i stać się częścią tego ważnego wydarzenia w 2019 r.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kampanii, w tym te jak zostać Partnerem znajdują się na stronie internetowej Dni uczenia się dorosłych.

Szczegóły kampanii
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.