Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Rodzaj: Stacjonarne
Data wydarzenia: 20-11-19
Miasto: Warszawa
Ilość dni: 1
[6.11]

W imieniu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji działającego w jej ramach Krajowego Biura EPALE zapraszamy na czwartą edycje Forum Edukacji Dorosłych. Wydarzenie to jest okazją do spotkania się w gronie użytkowników EPALE – praktyków i badaczy związanych z różnymi obszarami edukacji dorosłych. Wśród prelegentów i uczestników wydarzenia są m.in. trenerzy i edukatorzy, pracownicy działów HR odpowiedzialni za szkolenia, przedstawiciele organizacji pracodawców, doradcy zawodowi, andragodzy, czy pracownicy instytucji kultury zajmujący się edukacją dorosłych.

Warsztaty, debaty, prezentacje, panele tematyczne – IV Forum Edukacji Dorosłych to 18 wystąpień z udziałem 29 osobowości świata edukacji, kultury, multimediów. Eksperci podzielą się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem, zaproszą do dyskusji, zachęcą do wypróbowania nowych metod, narzędzi oraz do wspólnej refleksji na temat przyszłości edukacji dorosłych.

Nasza Izba też będzie miała swój czas podczas Forum, ponieważ właśnie tam podsumujemy miesięczną kampanię społeczną „Dni uczenia się dorosłych”, której byliśmy inicjatorem i koordynatorem. O tym co się wydarzyło przez ten miesiąc i jakie to ma znaczenie dla przyszłości idei uczenia się przez całe życie opowie Wojciech Drabko, Dyrektor Zarządzający naszej Izby.

Data i miejsce: 20 listopada 2019 r., Hotel InterContinental Warszawa, ul.Emilii Plater 49

Co jeszcze będzie się działo podczas spotkania:
Tegoroczne Forum to głównie czterech obszary rozwoju edukatora osób dorosłych. Organizatorzy chcą pokazać, że sport jest doskonałym źródłem motywacji do uczenia siebie i innych. Opowiedzą również o skutecznych sposobach angażowania w edukację i możliwościach, jakie dają zasoby internetowe, oferta kulturowa czy programy Unii Europejskiej. Uczestnicy dowiedzą się, jak zmieniają się postawy uczących się dorosłych i jak można wspierać rozwój dorosłych ze specjalnymi potrzebami.
W drugiej połowie dnia spotkania zostaną przedstawione edukacyjne innowacje w obszarze podnoszenia umiejętności podstawowych, pracy w grupie, komunikacji, zdrowego żywienia i technologii. Na koniec organizatorzy zaproszą do udziału w sesjach poświęconych wiarygodności – pokażą jak tworzyć warsztaty oparte o dowody naukowe oraz jak unikać pułapek w zakresie myślenia i wyciągania wniosków.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Szczegóły Rejestracja
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.