Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Watchdog - samorządu gospodarczego Logo Projektu przepis na menadżera logo Facebook logo Serwisu You Tube
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[16.12.2019]

16 grudnia 2004 roku, przedstawiciele ponad 200 firm szkoleniowych z całej Polski spotkali się w Warszawie, podpisali deklarację i uchwalili statut Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Izba powstała ze współodczuwanej wówczas potrzeby posiadania silnej reprezentacji wobec zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz wpływu funduszy UE na rozwój sektora i równowagę konkurencyjną.

Takie mobilizacje nie zdarzają się często, a w codziennych działaniach rzadko uświadamiamy sobie przynależność do wspólnoty branżowej i jakie ma to dla nas znaczenie. Może to po prostu oznaczać, że jest OK, bo w tle ktoś czuwa i w naszym interesie działa. Ale kiedy stajemy bezpośrednio wobec kłopotów czy zagrożenia, przypominamy sobie o PIFS i o tym, że pomoc jest możliwa i bywa skuteczna.

Dzisiaj jesteśmy największą i silną reprezentacją sektora usług rozwojowych, zrzeszającą ponad 370 firm szkoleniowych i doradczych, w tym także uczelni, organizacji pozarządowych, a także podmioty formalnie przynależne do systemu oświaty. Zacierają się bowiem różnice pomiędzy obszarami edukacji i coraz bardziej dostrzegamy wspólne wyzwania dotyczące naszej roli i dotyczące jakości naszej pracy która w efekcie przyczynia się do rozwoju ludzi, wspólnot i organizacji oraz całego społeczeństwa, bez względu na wiek i status.

W nadchodzącym roku, roku jubileuszowym, będziemy chcieli pokazać wartość, jaka jest naszym wspólnym dorobkiem tych 15 lat. Solidną bazą jest widoczny wzrost poziomu profesjonalizacji branży i upowszechnianie sposobu myślenia o tym, na czym polega proces uczenia się i jak urzeczywistnia się rozwój człowieka.

Też wewnątrz PIFS, w ciągu ostatnich pięciu lat, znacząco się rozwinęliśmy i zwiększyliśmy nasze zdolności działania na rzecz członków i naszego sektora.
Zatem mamy na czym budować i możemy zbudować znacznie więcej.

Zachęcając się wzajemnie do tego wspólnego wyzwania, podziękujmy sobie wspólnie za to, że jesteśmy razem i za to co udało nam się razem zrobić. To tytuł do satysfakcji dla nas wszystkich, a dla mnie powód do dumy, że przychodzi mi kierować taką organizacją i takim zespołem ludzi!

W imieniu władz Izby, całego Zespołu i swoim własnym

Piotr Piasecki

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.