Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[12.10.2017]

PIFS ocenia bardzo krytycznie i wskazuje na negatywne konsekwencje trybu, w jakim w połowie 2017 roku przeprowadzona została nowelizacja ustawy o utworzeniu PARP, a następnie Rozporządzenia MR (tzw. rozporządzenia KSU regulującego funkcjonowanie podmiotów w BUR), które weszły w życie od września 2017 roku. Brak zainteresowania rzeczowymi konsultacjami, brak bieżącej informacji w toku procesu legislacyjnego i sam jego tryb przyniosły efekt w postaci regulacji, które w opinii PIFS są ułomne i nie spełniają oczekiwań. To jedynie przykłady znacznego pogorszenia się jakości procesu legislacyjnego, co odnotowujemy z rosnącym zatroskaniem. Daliśmy temu wyraz w oficjalnym piśmie skierowanym 12 października 2017 roku na ręce Podsekretarza Stanu w MR, Pawła Chorążego, jak również podczas późniejszego spotkania z Panem Ministrem.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.