Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Logo Projektu przepis na menadżera logo Innowacja Edukacyjna Roku logo Facebook logo Linkedin logo Serwisu You Tube
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[24.01.2021]

W listopadzie zaprosiliśmy Państwa do udziału w VI Ogólnopolskim Badaniu Zarządzania Zmianą, którego Patronem Medialnym została Polska Izba Firm Szkoleniowych.

Autorzy badania zebrali odpowiedzi od 250 przedstawicieli firm i instytucji z różnych branż i różnej wielkości, z czego ponad 40% stanowiły duże firmy. To największy tego typu raport w Polsce. Pokazuje jaki jest obraz zarządzania w polskich przedsiębiorstwach oraz jak można zwiększyć efektywność wdrożenia zmian.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzieli udział w tym badaniu i przyczynili się do przygotowania informacji, o tym jak polskie przedsiębiorstwa radziły sobie z wdrażaniem zmian w tak trudnym pandemicznym czasie. Wiemy, że większość z Was borykała się z wieloma trudnościami na przestrzeni ubiegłego roku, tym bardziej doceniamy czas jaki poświęciliście, aby przekazać swoje opinie i doświadczenia jakie były Państwa udziałem.

Wyniki badania pokazują, że paradoksalnie pandemia wywarła pozytywny wpływ na zarządzanie. Firmy podjęły się wielu zmian, które były odkładane lub wcale nie planowane. Nastąpiła wyjątkowa mobilizacja menedżerów i pracowników, ale tylko 30% podjętych zmian zakończyło się pełnym sukcesem.

Jak przełamać próg 30% zmian kończących się powodzeniem?
Jakie wskazówki można wyciągnąć na podstawie rezultatów badania?

  • Zadbaj o kompetencje osób wdrażających zmiany.
  • Zatrudniaj ekspertów zewnętrznych – profesjonalistów wspierających zmiany.
  • Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę – poprzedzaj wdrożenie pilotem.
  • W tak zmiennym świecie, nie przywiązuj się do planu. Planuj iteracyjnie.

Pełny raport z Badania można pobrać bezpłatnie klikając na poniższy przycisk.

Pobierz raport

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.