Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Rodzaj: On-line
Data wydarzenia: 18-01-22
Miasto: Wydarzenie on-line
Ilość dni: 1
[12.01.2022]

W ramach współpracy Polskiej Izby Firm Szkoleniowych z Departamentem Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości przekazujemy środowisku sektora usług rozwojowych bardzo ciekawą informację o nowym projekcie i spotkaniu z Komisja Europejską.

Komisja Europejska (KE) organizuje spotkanie informacyjne online o konkursie Partnerstwo Erasmus+ na rzecz innowacji – projekty przyszłościowe 2022. Nabór wniosków w konkursie trwa do 15 marca 2021 r., a jego budżet to 46 mln EUR.

Czas i miejsce: 18 stycznia 2022 r., w godzinach 10:00 – 16:30, spotkanie on-line

Zachęcamy Państwa do udziału w spotkaniu i zainteresowania się konkursem, ponieważ można otrzymać dofinansowanie na projekty wpisujące się w prowadzoną przez Państwa działalność.

Szczególną prosimy zwrócić uwagę na dwa obszary konkursowe:

   1. Pakt na rzecz Umiejętności (Pact for Skills), LOT 2: Vocational education and training (VET).
  Pakt na rzecz umiejętności stanowi rozwinięcie planu działania na rzecz Europejskiego programu na rzecz umiejętności i zakłada współdziałanie różnych podmiotów na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego: firmy, pracowników, krajowe i regionalne władze, partnerów społecznych, międzysektorowe jak i sektorowe organizacje branżowe, instytucje edukacyjne, izby gospodarcze czy służby działające na rzecz zatrudnienia.
  Skrótowy opis celów wsparcia w ramach LOT 2 znajduje się na stronie Funding & tenders (europa.eu) – EN, w zakładce Topic description.
   2. Adult education (AE) - dotyczą sektora edukacji dorosłych, które zawierają się w priorytecie 6 (Ścieżki poprawy umiejętności: Nowe możliwości dla dorosłych).
  Skrótowy opis celów wsparcia w ramach LOT 2 znajduje się na stronie Funding & tenders (europa.eu) – EN, w zakładce Topic description.

Na spotkaniu z KE zostaną poruszone takie zagadnienia jak:

 • omówienie priorytetów,
 • przygotowanie wniosku,
 • składanie wniosku i budżetowanie.

Więcej informacji tutaj

Polecamy Państwa uwadze wydarzenie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.