Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[22.02.2022]

W imieniu operatora projektu firmy Sense Consulting zapraszamy do udziału w czwartym i już ostatnim naborze w projekcie POPOJUTRZE 2.0 dotyczącym realizacji innowacji w zakresie kształcenia. To jedyny inkubator w Polsce wybrany przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej do wspierania MIKROINNOWACJI w obszarze KSZTAŁCENIA.

Dzięki dofinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej mamy szansę budować i testować rozwiązania zmieniające rynek edukacji. Mamy do rozdania 20 grantów, każdy o wartości 60.000 zł.

Nabór IV potrwa od 21 lutego do 7 marca. Hasłem przewodnim naboru są KOMPETENCJE PRZYSZŁOŚCI – rozwój kompetencji jutra, tworzenie przestrzeni, narzędzi i produktów sprzyjających przyswajaniu wiedzy.

POPOJUTRZE 2.0 cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dotąd zgłosiło się do nas ponad 330 Zespołów Innowatorów zrzeszonych w grupach formalnych i nieformalnych, wywodzących się z instytucji publicznych i prywatnych: ze szkół, przedszkoli, żłobków i uczelni, NGO, JST, przedsiębiorstw. Powstało dotąd 15 innowacji społecznych, spośród których 2 najlepsze są upowszechniane na szeroką skalę. Wspieramy w prototypowaniu i testowaniu innowacji ponad 35 Zespołów Innowatorów.

Jeśli chcesz zostać Innowatorem i mieć realny wpływ na kształt edukacji nie zwlekaj i zgłoś się do IV naboru.

CO OFERUJE OPERATOR PROJEKTU?
W POPOJUTRZE 2.0 przekształcamy pomysły w innowacje. Poszukujemy osób i organizacji z pomysłem na szybsze, tańsze oraz lepsze metody i narzędzia pomagające się uczyć. Wspólnie przekształcamy je w produkty i pomagamy wdrożyć. Mamy możliwość wsparcia innowacji dotyczących edukacji formalnej i pozaformalnej na każdym etapie rozwoju człowieka – dla dzieci, dorosłych i seniorów.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?
W projekcie może wziąć udział każdy – zarówno osoby fizyczne jak i instytucje – wymogiem jest stworzenie minimum 2 osobowego zespołu. W praktyce pomysł może zgłosić instytucja, jednostka samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwo niezależnie od branży, żłobek, przedszkole, szkoła, uczelnia, a także grupa nauczycieli, dydaktyków, trenerów, edukatorów, rodziców.

NA CO MOŻNA PRZEZNACZYĆ GRANT?
Grant można przeznaczyć na projektowanie i testowanie MIKROINNOWACJI. Projektowanie innowacji to zazwyczaj czas pracy autorów innowacji nad rozwiązaniem a także sfinansowanie pracy ekspertów, grafików, czy innych osób pomagających tworzyć innowacje. Testowanie w zależności od rozwiązania to próbne lekcje, demo szkolenia, a także testy w sieci. Nie ma zamkniętego katalogu, jest budowany dla każdej innowacji z osobna.

INNOWACJE SPOŁECZNE
Projekt ma charakter społeczny – poszukiwane są więc takie innowacje, które będą zawieszone na stronie inkubatora i służyć społeczeństwu na zasadach określonych w creative commons.

Jesteśmy przekonani, że projekt POPOJUTRZE 2.0 jest szansą dla wszystkich osób i instytucji, którzy widzą potrzebę zmian w obszarze kształcenia.

Szczegóły projektu
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.