- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[05.04.2022]
W PIFS powstała Grupa tematyczna ds. BUR.
Zarząd Polskiej Izby Firm Szkoleniowych ogłasza, że na XI posiedzeniu w dniu 5 kwietnia 2022 r. zapoznał się z dokumentami potwierdzającymi utworzenie w ramach PIFS nowej grupy tematycznej i stwierdził, że spełniają one wymagania przewidziane Statutem PIFS. Wymagana liczba przedstawicieli członków PIFS, którzy zadeklarowali wole pracy w ramach Grupy Tematycznej, odbyła już trzy spotkania robocze w trybie zdalnym i dokonała wyboru Prezydium w składzie:
1. Paweł SOBCZAK (InforNet.eu sp. z o.o.) – Przewodniczący Grupy
2. Joanna BASZYŃSKA (SENSE Consulting sp. z o.o.) – Wiceprzewodnicząca
3. Sebastian ADAMCZYK (Fundacja Promocji Nowej Huty) – Wiceprzewodniczący
Jeżeli w ciągu 30 dni od tego ogłoszenia nie zostaną zgłoszone Zarządowi PIFS zastrzeżenia w tej sprawie, Przewodniczący Grupy Tematycznej ds. BUR uzyska mandat członka Rady PIFS, a Zarząd będzie mógł udzielić Mu pełnomocnictw na podstawie art.30 ust.4 Statutu PIFS.
Informacje na temat tej inicjatywy były publikowane za pośrednictwem źródeł komunikacji z członkami. W podobnym trybie Grupa tematyczna jest obowiązana do informowania członków PIFS o podejmowanych działaniach i ich rezultatach. Grupa liczy aktualnie 21 przedstawicieli członków, a udział w jej pracach ma charakter otwarty dla przedstawicieli członków PIFS, którzy zadeklarują taką wolę.
Zarząd Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, Warszawa, 05.04.2022 r.
Jakość
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS