Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[28.06.2022]

PIFS informuje, że w ostatniej dekadzie czerwca Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało do konsultacji kolejno kilka projektów Wytycznych, które będą obowiązywać w realizacji programów europejskich w nowym okresie finansowania.
Wytyczne to akty wydawane przez MFiPR na podstawie ustawy i obowiązują instytucje zarządzające, wdrażające – w tym pośredniczące, a w konsekwencji także wszystkich interesariuszy uczestniczących i korzystających z funduszy europejskich.

Nowe projekty Wytycznych są zazwyczaj oparte na wcześniej obowiązujących w kończącym się okresie finansowania, ale możliwe są zmiany i nowe elementy, których znaczenie praktyczne może być istotne. Z punktu widzenia podmiotów sektora usług rozwojowych – członków PIFS, nie wszystkie wytyczne wydają się równie istotne.

Poniżej linki do trzech projektów na które zwracamy szczególną uwagę, ale na stronie „Fundusze europejskie” można znaleźć także dwa inne nowe projekty do których warto zajrzeć:

Projekt wytycznych dotyczących wyboru projektów na lata 2021-2027

Projekt wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027

Projekt wytycznych dotyczących komitetów monitorujących na lata 2021-2027

Zainteresowani mogą zgłaszać uwagi bezpośrednio za pośrednictwem formularza zamieszczonego pod każdym z projektów, ale uczulamy na terminy wyznaczone przez MFiPR. Szczególnie istotne spostrzeżenia i uwagi można też kierować bezpośrednio do PIFS na adres elektroniczny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Aby jednak mogły być one wykorzystane w ewentualnych opiniach zbiorczych formułowanych przez Izbę, muszą być one przekazane przynajmniej na dwa dni przed terminem wyznaczonym przez Ministerstwo. Zdajemy sobie sprawę, że są one bardzo krótkie, na co – niestety – nie mamy wpływu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.