- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[12.07.2022]
Zarząd Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, działając na podstawie Art. 13 i Art. 15 ust. 1 Statutu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych zwołuje Zwyczajne Walne Zgromadzenie PIFS, które odbędzie się 8 września 2022 r. o godz. 10.00 (w drugim terminie o godz. 10.30) w Centrum Konferencyjno – Szkoleniowym Boss Sp. z o. o. w Warszawie - Hotel Boss***, (ul. Żwanowiecka 20, 04-849 Warszawa, Sala Diamentowa + Bursztynowa).
Porządek obrad
W przypadku braku wymaganego quorum (reprezentacji co najmniej 50% członków PIFS) w pierwszym terminie, to jest o godz. 10:00, Zwyczajne Walne Zgromadzenie odbędzie się w trybie Art. 16 ust. 2 Statutu PIFS, w drugim terminie, w tym samym dniu i miejscu, o godz. 10:30, a jego uchwały we wszystkich sprawach objętych porządkiem obrad będą ważne bez względu na liczbę obecnych członków.
Zgodnie z art. 12 i art. 16 Statutu PIFS w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu uczestniczą członkowie Izby osobiście lub poprzez upoważnionych przedstawicieli, przy czym każdemu członkowi przysługuje jeden głos. Prawo reprezentowania członka na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu będzie ustalane na podstawie posiadanej przez Biuro PIFS dokumentacji członkowskiej i zawartej w niej informacji o uprawnieniach do reprezentacji. Zarząd PIFS prosi, aby w przypadku, gdy prawo do reprezentacji członka ujawnione w tej dokumentacji nie jest jednoosobowe lub gdy w Walnym Zgromadzeniu reprezentować będzie członka inna osoba, przedstawiciel członka PIFS dysponował pełnomocnictwem do reprezentowania na ZWZ (bez konieczności poświadczenia notarialnego) udzielonym przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentacji.
Poniżej umieszone zostały linki do materiałów na Walne Zgromadzenie. Brakujące dokumenty Sprawozdań organów statutowych będą na bieżąco uzupełniane, prosimy zatem o sprawdzanie aktualizacji strony.
Pobierz wzór pełnomocnictwa
Projekt ordynacji wyborczej
Projekt regulaminu
Regulamin Hotelu Boss
Klauzula RODO
Wszystkie informacje konieczne do rejestracji udziału w Walnym Zgromadzeniu i na XXI Warsztaty oraz lokalizacji miejsca znajdziecie Państwo wybierając poniższy przycisk.
Rejestracja
Jakość
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS