Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[03.03.2023]

PIFS została zaproszona przez Ministra Edukacji i Nauki do zaopiniowania wniosku naszej firmy członkowskiej – Certes Sp. z o.o. – o włączenie do ZSK nowej kwalifikacji "Przygotowywanie materiałów edukacyjnych i szkoleniowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami".

To kwalifikacja wyjątkowo potrzebna i „na czasie” dla sektora. Szczególnie w kontekście obowiązków dla sektora w zakresie dostępności - AKT Prawny: USTAWA z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami),

Treść Ustawy

ale także regulacji planowanych, w tym prezentowanego i opiniowanego przez PIFS projektu rozporządzenia MFiPR w sprawie rejestru podmiotów świadczących usługi rozwojowe.

Opinia PIFS

Poniżej specjalnie sporządzony komentarz PIFS - Kontekst regulacyjny zapewniania dostępności usług rozwojowych dla osób z niepełnosprawnościami.

PIFS - komentarz kontekst regulacyjny dostępności

------------------------------------------------------------------------------

Konsultacje wniosku o włączenie kwalifikacji rynkowej

Wniosek o włączenie do ZSK kwalifikacji został zamieszczony w zakładce "OGŁOSZENIA - Konsultacje wniosków - KONSULTACJE WNIOSKÓW O WŁĄCZANIE KWALIFIKACJI RYNKOWYCH DO ZSK" na stronie dedykowanej ZSK. https://kwalifikacje.gov.pl/ogloszenia/konsultacje-wnioskow

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z wnioskiem, zgłaszanie uwag i dyskusję nad zapewnieniem dostępności usług rozwojowych dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Dla ułatwienia analizy załączamy oryginalne wersje samego wniosku i formularza konsultacji

Wniosek firmy CERTES Sp. z o.o.

Formularz konsultacji

Wasze uwagi, opinie i sugestie przekazane w dowolnej formie lub na załączonym formularzu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 13 marca br. (poniedziałek) wykorzystamy w przygotowaniu ostatecznej opinii.

Uwagi na formularzu konsultacji można też kierować bezpośrednio do MEiN na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.