Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[27.03.2023]

    Ogłoszone zostały publiczne konsultacje wniosków o włączenie do ZSK nowych kwalifikacji rynkowych:
  • 1. Prowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży w edukacji pozaformalnej z wykorzystaniem metod wzmacniających zasoby wewnętrzne i zewnętrzne.
  • 2. Wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w kształceniu.

To dwie zupełnie różne kwalifikacje, ale łączy je to, że dotyczą obszarów aktywności typowych i ważnych dla sektora usług rozwojowych i intencjonalnie stanowią odpowiedź na ewidentne luki kompetencyjne jakie w sektorze występują. Z tych względów warto się z tymi propozycjami zapoznać i je zaopiniować , aby właściwie spełniły swoją rolę i były dla nas użyteczne w praktyce. Tym bardziej, ze wnioskodawcy nie ustrzegli się błędów i warto opisy tych kwalifikacji udoskonalić.

Pierwsza z proponowanych kwalifikacji przeznaczona jest dla osób prowadzących różne formy aktywności rozwojowych dzieci i młodzieży, np. sportowych czy kulturalnych, które nie posiadają kompetencji edukacyjnych i przygotowania do wspierania uczenia się w formach indywidualnych i grupowych.
Druga kierowana jest do różnego rodzaju edukatorów, którzy nie radzą dostatecznie sobie w realizacji usług rozwojowych z technologią, technikami i narzędziami cyfrowymi, zarówno w formach stacjonarnych jak i zdalnych.

PIFS analizuje oba wnioski i rozważa zgłoszenie do nich uwag i sugestii. Możecie to zrobić również Wy, do czego bardzo zachęcamy. Swoje uwagi i sugestie możecie złożyć bezpośrednio na odpowiednim formularzu do MEiN na adres elektroniczny Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub skierować je do nas, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , współtworząc w ten sposób opinię PIFS.

Materiały informacyjne – wnioski, formularze i zaproszenie do konsultacji znajdziecie na portalu ZSK: https://kwalifikacje.gov.pl/ogloszenia/konsultacje-wnioskow"

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.