Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[18.04.2023]

20 marca poinformowaliśmy Was o podjęciu prac nad zaopiniowaniem ogłoszonego projektu ustawy zawierającego istotne zmiany związane głównie z wdrożeniem w praktyce pomysłu KPO – Branżowych Centrów Umiejętności, poprzez zmiany z ustawie – Prawo oświatowe i ustawie o ZSK. Zaprosiliśmy też do dzielenia się uwagami i współtworzenia tej opinii. Za wszystkie uwagi bardzo dziękujemy!

Projekt jest bardzo obszerny i proponuje sporo zmian o różnym charakterze i możliwych skutkach. W naszej opinii zwracamy uwagę, że propozycje są w wielu wypadkach niespójne, słabo uzasadnione, nie wnoszące wartości dodanej w procesach uczenia się przez całe życie, a wręcz powodujące także niekorzystne skutki. Dlatego konkluzją naszej opinii jest apel o pogłębienie szerokich konsultacji, których wcześniej zabrakło i podjęcie próby wypracowania bardziej spójnego i kompleksowego projektu.

Z kontaktów z wieloma innymi instytucjami i organizacjami wynika, że w wielu obszarach ich uwagi i opinie są zbieżne z naszymi.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią opinii i dzielenie się jej treścią w Waszych kontaktach i aktywności publicznej. Może to się okazać istotne w toku dalszych prac legislacyjnych nad tym projektem.

Zarząd PIFS

Treść opinii
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.