Wyszukiwarka

Zamknij

Dla członków

Zamknij
Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[19.06.2023]

16 czerwca 2023 r. w godzinach popołudniowych odbyły się obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PIFS 2023. Dodatkowo w dniach 16-17 czerwca br. miały miejsce dwudniowe XXII Warsztaty PIFS, a w ich trakcie w dniu 16 czerwca br. Gala Finałowa Konkursu Innowacja Edukacyjna Roku’22. Wszyscy z przyjemnością spotkali się wspólnie na sali konferencyjnej w miłej atmosferze. Mieliśmy okazję gościć przedstawicieli MFIPR, PARP, Rady ds. ED TECH oraz firmę SEDLAK&SEDLAK, która na zlecenie PIFS przeprowadziła BADANIE PIFS: POTRZEBY SZKOLENIOWE I FINANSOWANIE DZIAŁAŃ ROZWOJOWYCH W 2023.

Badanie wspólnie z PIFS wsparły finansowo uznane firmy szkoleniowe, którym zależy na świadczeniu usług dopasowanych do potrzeb obecnego rynku pracy.

SPONSORZY BADANIA:

czarny napis Hillway na zarysie szczytu logo Altkom Akademia logo szkolenia.ekspert.pl logo Nowe Motywacje
logo Integra logo HR Na Szpilkach Logo ODITK Logo ODITK

PATRONI MEDIALNI BADANIA:




Drugi dzień XXII warsztatów PIFS sponsorowany był przez trzech sponsorów wydarzenia: WELLMS, SOFTNOW z iSpring oraz e-Technologie.pl z prezentacją Spoti, którzy zaprezentowali uczestnikom swoje rozwiązania.

Sponsorzy XXII Warsztatów Polskiej Izby Firm Szkoleniowych:

Wellms - Twój elastyczny system szkoleniowy

Softnow – oficjalny Gold Partner iSpring na Polskę

eTechnologie Sp. z o.o.

Platforma elearningowa Spoti - Wszystko, co jest potrzebne do tworzenia i prowadzenia szkoleń online

Dziękujemy za obecność wszystkim przedstawicielom firm członkowskich, którzy mieli okazję się z nami spotkać, a tym których zabrakło przekazujemy najważniejsze informacje.

Uczestnicy Walnego Zgromadzenia na początku spotkania poznali informacje o strategii i rezultatach działań Zarządu Izby oraz aspektach finansowych i źródłach pozyskiwania funduszy, a także udziale w projektach zewnętrznych, które dotyczyły ubiegłego roku sprawozdawczego. Informacje przedstawił Prezes Zarządu Piotr Piasecki. Budowanie wizerunku Izby jako reprezentanta środowiska PIFS na rynku usług rozwojowych, aktywizacja firm członkowskich, zaangażowanie ich w działania budujące dobry wizerunek Izby, edukacja sektora usług rozwojowych, rzecznictwo interesów firm członkowskich. Następnie Marzena Sawicka Członkini Zarządu, dokonała podsumowania działań i dokonań Zarządu w ramach całe trzyletniej kadencji tego organu, jakże trudnej kadencji z uwagi na sytuację związaną z pandemią oraz sytuacją gospodarczą i ekonomiczną, przed którą stanęła nasza branża. Ogromne wyzwania dla Zarządu i niewątpliwie znaczące sukcesy Zarządu wypracowane i niejednokrotnie wywalczone dla naszej branży usług rozwojowych, co podkreślili oboje Piotr Piasecki i Marzena Sawicka dziękując jednocześnie całemu Zespołowi współpracowników, którzy aktywnie przyczyniają się do prawidłowego i sprawnego działania Izby.

Po prezentacji Prezesa głos przejęła – Bożena Ziemniewicz Przewodnicząca Rady PIFS, przedstawiając sprawozdanie z działań Rady PIFS omawiając m.in. kierunki działań podejmowanych przez Radę PIFS.

Kolejnym sprawozdawcą była Joanna Kasprzak-Dżyberti – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, która przekazała informacje o realizacji kontroli gospodarki finansowej Izby i pozostałych obszarów jej działalności. Komisja dokonała również oceny pracy Zarządu oraz Rady PIFS. Komisja przyjęła Uchwały, zatwierdzające Sprawozdanie Finansowe Izby, Sprawozdanie Zarządu, rekomendowała również Walnemu Zgromadzeniu udzielenie absolutorium Prezesowi Zarządu oraz wszystkim Członkom Zarządu. Ponadto Komisja Rewizyjna przyjętymi Uchwałami przyjęła Sprawozdanie Rady PIFS oraz rekomendowała udzielnie absolutorium Radzie PIFS.

Po części sprawozdawczej głos zabrał Przewodniczący Prezydium Walnego Zgromadzenia Andrzej Lech i przedstawił projekty Uchwał, które miały podlegać głosowaniu przez uprawnionych do tego reprezentantów firm Członkowskich. Następnie nadszedł moment na dyskusje nad przedstawionymi sprawozdaniami i propozycjami uchwał. Podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia podjęto uchwałę w sprawie wysokości wpisowego oraz sposobu jego uiszczania. Wpisowe uiszcza się na konto Izby na podstawie wystawionej przez Izbę noty statutowej przesłanej na podany w deklaracji przystąpienia do PIFS adres e-mail do kontaktu. Wpisowe w wysokości ustalonej przez WZ w dniu 16 czerwca 2023 r. obowiązuje od 1 września 2023 r. i dotyczy podmiotów które złożą deklarację przystąpienia do PIFS po tej dacie, zgodnie z Uchwałą nastąpił wzrost wpisowego do 500 zł.
Podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia podjęto też uchwałę w sprawie zmian w statucie PIFS, Przyjęty Statut wchodzi w życie z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Tegoroczne Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Firm Szkoleniowych było jednocześnie Walnym Wyborczym na którym uczestnicy wybrali nowe Organy Statutowe jak Zarząd, Radę i Komisję Rewizyjną. Gratulujemy nowym władzom Izby i cieszymy się na owocną współpracę.

Podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia przegłosowano 19 Uchwał, po tym punkcie porządku obrad zakończono obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Po części dotyczącej Walnego odbyła się uroczysta kolacja z integracją, a następnego dnia spotkaliśmy się na drugiej części XXII Warsztatów PIFS z udziałem Sponsorów.

Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem. Tematyka i eksperci spełnili oczekiwania uczestników. Dwudniowe spotkania warsztatowe składały się z następujących wystąpień i prezentacji:

  • Fundusze unijne w nowej perspektywie 2021-2027 - Małgorzata Mika Zastępca Dyrektora Departamentu Departament Europejskiego Funduszu Społecznego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
  • Aktualności w projekcie BUR oraz działania PARP w ramach FERS m.in „Usługi rozwojowe 4.0”. Jak się ubiegać o środki na rozwój oferty szkoleniowej - Aleksandra Berg-Koza zastępca dyrektora, Departament Usług Rozwojowych PARP
  • Jak przejść audyt BUR z wynikiem pozytywnym - warsztat praktyczny z użyciem arkuszy audytowych - Ilona Klimczak, ekspert sekcji zapewnienia jakości Bazy Usług Rozwojowych PARP
  • „EdTech w Polsce Trendbook 2023” - Prezentacja raportu przygotowanego przez ekspertów Rady ds. EdTech Konfederacji Lewiatan - Adam Dżumaga, specjalista ds. rozwoju Rady ds. EdTech w Konfederacji Lewiatan
  • Raport z Badania HR – Potrzeby i możliwości firm w zakresie rozwoju pracowników - dr Piotr Sedlak kierownik projektu Sedlak & Sedlak
  • Co nowego w świecie edukacji na postawie materiałów i raportów ATD - Piotr Piasecki Prezes Zarządu PIFS
  • Jak się urządzać w edukacji cyfrowej, ogarnąć nową kuwetę i skupić się na budowaniu wartościowych usług? - Sławomir Łais – Członek Rady PIFS, OSI CompuTrain Sp. z o.o. edukator, projektant, wdrożeniowiec (Learning Battle Cards)
  • Optymalizacja procesu szkoleniowego przy pomocy e-learningu i sztucznej inteligencji Wellms - Twój elastyczny system szkoleniowy - prezentacja Sponsora - Katarzyna Kowalik, Product Owner w Wellms, która omówiła najciekawsze trendy w rozwoju platform e-learningowych oraz pokazała uczestnikom, jak już działające rozwiązania wykorzystują AI i wzmacniają kompetencje szkoleniowców w zakresie tworzenia kursów.
  • iSpring - doskonałe narzędzie do tworzenia interaktywnych projektów e-learningowych - prezentacja Sponsora - Renata Strzelczyk, Trenerka w firmie Softnow, która zaprezentowała iSpring Suite MAX oraz iSpring Learn LMS to zestaw zaawansowanych narzędzi do tworzenia interaktywnych projektów e-learningowych. iSpring Suite MAX jest to intuicyjne narzędzie oparte na oprogramowaniu Microsoft PowerPoint znacznie rozszerzające jego możliwości. Po zainstalowaniu oprogramowania w pasku narzędziowym PowerPoint pojawia się nowa zakładka i nowe funkcje. Wśród nich warto wyróżnić: tworzenie interakcji, zaawansowanych quizów oraz interesujących symulacji rozmów, dodawanie elementów audio i video oraz tworzenie własnych screencastów. Ponadto program posiada bardzo bogatą bibliotekę postaci, szablonów slajdów, grafik oraz ikon. Utworzone kursy można wyeksportować jako SCORM, HTML5, a także jako materiał Video. Możliwe jest także współdzielenie materiałów i wspólna praca nad nimi z innymi użytkownikami.
  • Poznaj platformę elearningową Spoti - Wszystko, co jest potrzebne do tworzenia i prowadzenia szkoleń online - prezentacja Sponsora - Krzysztof Kwaśniewski, Menadżer projektów IT, Członek Zarządu eTechnologie Sp. z o.o.
    Firma sponsora wdraża i pomaga wykorzystywać platformy i aplikacje internetowe, które wspierają procesy szkolenia i rozwoju. Rozwiązania, które oferują wyróżnia intuicyjna obsługa, wykorzystanie najnowszych technologii oraz najwyższy standard wsparcia i pomocy technicznej. Z dostarczonych przez firmę rozwiązań Klientami jest ponad 20 tysięcy osób w Polsce, Białorusi, Estonii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Rumunii i USA. Naszymi Klientami są m.in.: Alior Bank, Bank Spółdzielczy, BASF, DHL, Diversey, ECOLAB, eSky.pl, Elzab, Fellows, FM Logistic, GS1 Poland, Inter Team, Jeronimo Martins, Kolporter, Lewiatan, Polskie ePłatności, Profitowi, Polskie Radio, Shoper, Schiever, Teka, UNIQA, Żabka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie oraz aktywny udział w Warsztatach.
Wszystkie prezentacje przedstawione podczas I dnia Warsztatów oraz część z II dnia zostały umieszczone w Bazie wiedzy w Strefie Dla Członków na naszej stronie internetowej. Kolejne będziemy zamieszczać sukcesywnie, stąd zachęcamy do śledzenia Strefy członkowskiej.

Sprawdź prezentacje w Strefie Dla Członków

Poniżej krótka fotorelacja z Walnego i Warsztatów

Jakość

Zamknij

Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.


Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.

Dowiedz się więcej o SUS

W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.

Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS

Kongres Edukacji Pozaformalnej

KEP

Kongres KEP 2019 to kontynuator dorobku Kongresu Edukacji Pozaformalnej. W dniach 18 i 19 września 2019 r. gościliśmy w progach Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego. To była już czwarta edycja inicjatywy środowisk zajmujących się wspieraniem uczenia się przez całe życie poza systemem edukacji formalnej, przestrzeń do dyskusji o osiągnięciach i wyzwaniach jakie przed stoją przed branżą rozwojową. Kongres był świetną okazją na spotkanie najwybitniejszych specjalistów sektora, którzy przyjechali z całej Polski, ale nie tylko, aby podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniami i pomysłami.

W ciągu tych dwóch dni Kongres odwiedziło ponad 650 osób, co było dla nas potwierdzeniem, że nasza inicjatywna wciąż budzi zainteresowanie i warto ją kontynuować. Tym razem przygotowaliśmy mnóstwo interesujących propozycji dla uczestników, jednak dzieląc je na dwa dni. Pierwszy dzień poświeciliśmy innowacji w branży rozwojowej, natomiast drugi rozwojowi kompetencji menadżerskich. Każdego dnia uczestnicy mogli liczyć na ciekawe debaty eksperckie, sesje plenarne prowadzone przez wybitnych specjalistów w swoich dziedzinach. Ponadto pierwszego dnia Kongresu przygotowaliśmy również sesje tematyczną, podczas której ogromnym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z przedstawicielami PARP, poświęcone projektowi BUR 2.0.

Kongres KEP 2019 był także okazją do rozstrzygnięcia pierwszej edycji Konkursu Innowacja Edukacyjna Roku, który jest inicjatywą naszej Izby. Spośród 17 zgłoszonych do konkursu rozwiązań i projektów innowacyjnych, Kapituła konkursu wybrała 6, które zostały zaprezentowane uczestnikom Kongresu KEP 2019. Po prezentacjach przyszedł czas na rozstrzygnięcie i przyznanie tytułów. Pierwsze trzy miejsca wybrała Kapituła konkursu, natomiast uczestnicy Kongresu zdecydowali o przyznaniu tytułu "Nagroda publiczności". Wszystko o rozstrzygnięciu i laureatach Konkursu znajduje się na stronie internetowej Innowacja Edukacyjna Roku

Relacja z Kongresu KEP 2019 dostępna na naszym fan page oraz na stronie internetowej Kongresu

Publikacje PIFS

Zamknij
  • Rama Kwalifikacji Usług Rozwojowych w praktyce poza systemem kwalifikacjiCzy wiesz, „rama” może być użyteczna nie tylko przy opracowywaniu kwalifikacji, ale także być narzędziem wspierającym ocenę posiadanych zasobów kadrowych czy przeprowadzania rekrutacji? Może mieć też wiele innych zastosowań w firmie świadczącej usługi rozwojowe – zapoznaj się z opracowaniem PIFS autorstwa Andrzeja Lecha, głównego eksperta i Dyrektora ds. Statutowych PIFS. Pobierz
  • Biała Księga Usług RozwojowychPoznaj sektor usług rozwojowych jaki jest, z jakimi barierami się boryka, jakie są czynniki wzrostu, w którą stronę zmierza - to kompleksowe i wyczerpujące opracowanie stworzone przez zespół uznanych ekspertów branżowych. Pobierz
  • Poradnik: Firmy sektora usług rozwojowych w ZSKOpracowanie może być pomocne dla firm oferujących usługi rozwojowe, zastanawiających się, jaki wpływ na ich działalność może mieć ZSK i w jaki sposób znaleźć w nim swoją rolę i miejsce. Pobierz
  • Rama Sektorowa Usług RozwojowychRaport to dorobek wielomiesięcznej pracy zespołu ekspertów sektora usług rozwojowych i szerokiej konsultacji wstępnych projektów w środowisku branżowym. Zidentyfikowaliśmy podstawowe obszary działalności w sektorze usług rozwojowych. Pobierz

Dołącz do nas

Zamknij

Kto może być członkiem?

Członkiem PIFS może być przedsiębiorca, którego przedmiotem działania jest świadczenie usług rozwojowych. Są wśród nas mali i duzi, początkujący i doświadczeni, firmy szkoleniowe, uczelnie, organizacje pozarządowe, firmy doradcze, zajmujące się coachingiem czy e-learningiem, o pełnym przekroju tematycznym i form – bardzo się cieszymy tą różnorodnością, to nam daje możliwość konfrontacji różnych perspektyw i zmusza do poszerzenia horyzontów. Czekamy również na Ciebie.

Procedura jest bardzo prosta:

  • Już dzisiaj wypełnij formularz na dole strony
  • Prześlemy do Ciebie deklarację przystąpienia do PIFS
  • Uzupełnij ją, sprawdź, czy jest poprawna – w szczególności czy poprawnie jest wskazany sposób usankcjonowania zakresu Twojej działalności dotyczącej szkoleń czy doradztwa (PKD wskazany w KRS/CEIDG, statut lub uchwała władz). W szczególnych przypadkach, jeśli zakres Twojej działalności gospodarczej nie jest informacją ogólnodostępną (KRS/CEIDG/statut na stronie www) lub niedawno uległ zmianie, możliwe, że poprosimy Cię o przesłanie nam stosownego dokumentu
  • Podpisz (zgodnie z zasadami reprezentacji Twojej instytucji) i wyślij do nas skan deklaracji na adres biuro@pifs.org.pl
  • Opłać wpisowe w oparciu o otrzymaną notę statutową z adresu biuro@pifs.org.pl
  • Poczekaj kilka dni na decyzję Zarządu PIFS, Biuro Izby poinformuje Cię o zakończeniu procedury i prześle certyfikat potwierdzający dołączenie do Izby …i gotowe.

Co dalej?

  • Poinformuj swoich klientów i partnerów, że dołączyłeś do prestiżowego grona firm świadczących usługi rozwojowe, które stosują wysokie standardy jakościowe określone w Kodeksie Dobrych Praktyk PIFS, myślą o rozwoju własnej organizacji i promują uczenie się przez całe życie, prowadzą do rozwoju jednostek, grup lub organizacji
  • Załóż konto na strefie strony www dostępnej tylko dla członków i korzystaj z jej zasobów - bazy wiedzy, repozytorium webinarów, ogłoszeń itd., dołącz do Grupy Zamkniętej na FB
  • Śledź korespondencję z Izby - będziemy Ci przesyłać newsletter oraz inne ważne informacje, m.in. zaproszenia na wydarzenia organizowane przez PIFS lub rekomendowane przez nas imprezy Partnerów - networkingi z członkami biznesowymi, szkolenia i warsztaty
  • Przejrzyj listę tematów webinarów dla członków, bardzo prawdopodobne, że znajdziesz tam interesujące Cię tematy
  • Jeśli jeszcze nie posiadasz branżowego certyfikatu jakości potwierdzającego wdrożony system zarządzania jakością SUS 2.0, na stronie sus.pifs.org.pl pobierz treść standardu, przeanalizuj go, przeprowadź samoocenę, pobierz i wypełnij zgłoszenie na audyt Dekry – nie zapomnij wskazać, że jesteś członkiem PIFS, a otrzymasz 1000 zł rabatu
  • Śledź kalendarz wydarzeń, uczestnicz w spotkaniach regionalnych, poznawaj właścicieli i managerów innych firm z branży, wymieniaj się z nimi doświadczeniami i know-how

Składka za pełny rok to jedynie 1800 zł brutto, do tego płatne w 2 ratach + jednorazowe „wpisowe” 500 zł

Chcę wstąpić do PIFS
Publikacje
Dołącz
SUS 2.0
Projekty
Dla członków
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.