Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[19.06.2023]

16 czerwca 2023 r. w godzinach popołudniowych odbyły się obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia PIFS 2023. Dodatkowo w dniach 16-17 czerwca br. miały miejsce dwudniowe XXII Warsztaty PIFS, a w ich trakcie w dniu 16 czerwca br. Gala Finałowa Konkursu Innowacja Edukacyjna Roku’22. Wszyscy z przyjemnością spotkali się wspólnie na sali konferencyjnej w miłej atmosferze. Mieliśmy okazję gościć przedstawicieli MFIPR, PARP, Rady ds. ED TECH oraz firmę SEDLAK&SEDLAK, która na zlecenie PIFS przeprowadziła BADANIE PIFS: POTRZEBY SZKOLENIOWE I FINANSOWANIE DZIAŁAŃ ROZWOJOWYCH W 2023.

Badanie wspólnie z PIFS wsparły finansowo uznane firmy szkoleniowe, którym zależy na świadczeniu usług dopasowanych do potrzeb obecnego rynku pracy.

SPONSORZY BADANIA:

czarny napis Hillway na zarysie szczytu logo Altkom Akademia logo szkolenia.ekspert.pl logo Nowe Motywacje
logo Integra logo HR Na Szpilkach Logo ODITK Logo ODITK

PATRONI MEDIALNI BADANIA:
Drugi dzień XXII warsztatów PIFS sponsorowany był przez trzech sponsorów wydarzenia: WELLMS, SOFTNOW z iSpring oraz e-Technologie.pl z prezentacją Spoti, którzy zaprezentowali uczestnikom swoje rozwiązania.

Sponsorzy XXII Warsztatów Polskiej Izby Firm Szkoleniowych:

Wellms - Twój elastyczny system szkoleniowy

Softnow – oficjalny Gold Partner iSpring na Polskę

eTechnologie Sp. z o.o.

Platforma elearningowa Spoti - Wszystko, co jest potrzebne do tworzenia i prowadzenia szkoleń online

Dziękujemy za obecność wszystkim przedstawicielom firm członkowskich, którzy mieli okazję się z nami spotkać, a tym których zabrakło przekazujemy najważniejsze informacje.

Uczestnicy Walnego Zgromadzenia na początku spotkania poznali informacje o strategii i rezultatach działań Zarządu Izby oraz aspektach finansowych i źródłach pozyskiwania funduszy, a także udziale w projektach zewnętrznych, które dotyczyły ubiegłego roku sprawozdawczego. Informacje przedstawił Prezes Zarządu Piotr Piasecki. Budowanie wizerunku Izby jako reprezentanta środowiska PIFS na rynku usług rozwojowych, aktywizacja firm członkowskich, zaangażowanie ich w działania budujące dobry wizerunek Izby, edukacja sektora usług rozwojowych, rzecznictwo interesów firm członkowskich. Następnie Marzena Sawicka Członkini Zarządu, dokonała podsumowania działań i dokonań Zarządu w ramach całe trzyletniej kadencji tego organu, jakże trudnej kadencji z uwagi na sytuację związaną z pandemią oraz sytuacją gospodarczą i ekonomiczną, przed którą stanęła nasza branża. Ogromne wyzwania dla Zarządu i niewątpliwie znaczące sukcesy Zarządu wypracowane i niejednokrotnie wywalczone dla naszej branży usług rozwojowych, co podkreślili oboje Piotr Piasecki i Marzena Sawicka dziękując jednocześnie całemu Zespołowi współpracowników, którzy aktywnie przyczyniają się do prawidłowego i sprawnego działania Izby.

Po prezentacji Prezesa głos przejęła – Bożena Ziemniewicz Przewodnicząca Rady PIFS, przedstawiając sprawozdanie z działań Rady PIFS omawiając m.in. kierunki działań podejmowanych przez Radę PIFS.

Kolejnym sprawozdawcą była Joanna Kasprzak-Dżyberti – Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej, która przekazała informacje o realizacji kontroli gospodarki finansowej Izby i pozostałych obszarów jej działalności. Komisja dokonała również oceny pracy Zarządu oraz Rady PIFS. Komisja przyjęła Uchwały, zatwierdzające Sprawozdanie Finansowe Izby, Sprawozdanie Zarządu, rekomendowała również Walnemu Zgromadzeniu udzielenie absolutorium Prezesowi Zarządu oraz wszystkim Członkom Zarządu. Ponadto Komisja Rewizyjna przyjętymi Uchwałami przyjęła Sprawozdanie Rady PIFS oraz rekomendowała udzielnie absolutorium Radzie PIFS.

Po części sprawozdawczej głos zabrał Przewodniczący Prezydium Walnego Zgromadzenia Andrzej Lech i przedstawił projekty Uchwał, które miały podlegać głosowaniu przez uprawnionych do tego reprezentantów firm Członkowskich. Następnie nadszedł moment na dyskusje nad przedstawionymi sprawozdaniami i propozycjami uchwał. Podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia podjęto uchwałę w sprawie wysokości wpisowego oraz sposobu jego uiszczania. Wpisowe uiszcza się na konto Izby na podstawie wystawionej przez Izbę noty statutowej przesłanej na podany w deklaracji przystąpienia do PIFS adres e-mail do kontaktu. Wpisowe w wysokości ustalonej przez WZ w dniu 16 czerwca 2023 r. obowiązuje od 1 września 2023 r. i dotyczy podmiotów które złożą deklarację przystąpienia do PIFS po tej dacie, zgodnie z Uchwałą nastąpił wzrost wpisowego do 500 zł.
Podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia podjęto też uchwałę w sprawie zmian w statucie PIFS, Przyjęty Statut wchodzi w życie z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

Tegoroczne Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Firm Szkoleniowych było jednocześnie Walnym Wyborczym na którym uczestnicy wybrali nowe Organy Statutowe jak Zarząd, Radę i Komisję Rewizyjną. Gratulujemy nowym władzom Izby i cieszymy się na owocną współpracę.

Podczas tegorocznego Walnego Zgromadzenia przegłosowano 19 Uchwał, po tym punkcie porządku obrad zakończono obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
Po części dotyczącej Walnego odbyła się uroczysta kolacja z integracją, a następnego dnia spotkaliśmy się na drugiej części XXII Warsztatów PIFS z udziałem Sponsorów.

Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem. Tematyka i eksperci spełnili oczekiwania uczestników. Dwudniowe spotkania warsztatowe składały się z następujących wystąpień i prezentacji:

 • Fundusze unijne w nowej perspektywie 2021-2027 - Małgorzata Mika Zastępca Dyrektora Departamentu Departament Europejskiego Funduszu Społecznego, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
 • Aktualności w projekcie BUR oraz działania PARP w ramach FERS m.in „Usługi rozwojowe 4.0”. Jak się ubiegać o środki na rozwój oferty szkoleniowej - Aleksandra Berg-Koza zastępca dyrektora, Departament Usług Rozwojowych PARP
 • Jak przejść audyt BUR z wynikiem pozytywnym - warsztat praktyczny z użyciem arkuszy audytowych - Ilona Klimczak, ekspert sekcji zapewnienia jakości Bazy Usług Rozwojowych PARP
 • „EdTech w Polsce Trendbook 2023” - Prezentacja raportu przygotowanego przez ekspertów Rady ds. EdTech Konfederacji Lewiatan - Adam Dżumaga, specjalista ds. rozwoju Rady ds. EdTech w Konfederacji Lewiatan
 • Raport z Badania HR – Potrzeby i możliwości firm w zakresie rozwoju pracowników - dr Piotr Sedlak kierownik projektu Sedlak & Sedlak
 • Co nowego w świecie edukacji na postawie materiałów i raportów ATD - Piotr Piasecki Prezes Zarządu PIFS
 • Jak się urządzać w edukacji cyfrowej, ogarnąć nową kuwetę i skupić się na budowaniu wartościowych usług? - Sławomir Łais – Członek Rady PIFS, OSI CompuTrain Sp. z o.o. edukator, projektant, wdrożeniowiec (Learning Battle Cards)
 • Optymalizacja procesu szkoleniowego przy pomocy e-learningu i sztucznej inteligencji Wellms - Twój elastyczny system szkoleniowy - prezentacja Sponsora - Katarzyna Kowalik, Product Owner w Wellms, która omówiła najciekawsze trendy w rozwoju platform e-learningowych oraz pokazała uczestnikom, jak już działające rozwiązania wykorzystują AI i wzmacniają kompetencje szkoleniowców w zakresie tworzenia kursów.
 • iSpring - doskonałe narzędzie do tworzenia interaktywnych projektów e-learningowych - prezentacja Sponsora - Renata Strzelczyk, Trenerka w firmie Softnow, która zaprezentowała iSpring Suite MAX oraz iSpring Learn LMS to zestaw zaawansowanych narzędzi do tworzenia interaktywnych projektów e-learningowych. iSpring Suite MAX jest to intuicyjne narzędzie oparte na oprogramowaniu Microsoft PowerPoint znacznie rozszerzające jego możliwości. Po zainstalowaniu oprogramowania w pasku narzędziowym PowerPoint pojawia się nowa zakładka i nowe funkcje. Wśród nich warto wyróżnić: tworzenie interakcji, zaawansowanych quizów oraz interesujących symulacji rozmów, dodawanie elementów audio i video oraz tworzenie własnych screencastów. Ponadto program posiada bardzo bogatą bibliotekę postaci, szablonów slajdów, grafik oraz ikon. Utworzone kursy można wyeksportować jako SCORM, HTML5, a także jako materiał Video. Możliwe jest także współdzielenie materiałów i wspólna praca nad nimi z innymi użytkownikami.
 • Poznaj platformę elearningową Spoti - Wszystko, co jest potrzebne do tworzenia i prowadzenia szkoleń online - prezentacja Sponsora - Krzysztof Kwaśniewski, Menadżer projektów IT, Członek Zarządu eTechnologie Sp. z o.o.
  Firma sponsora wdraża i pomaga wykorzystywać platformy i aplikacje internetowe, które wspierają procesy szkolenia i rozwoju. Rozwiązania, które oferują wyróżnia intuicyjna obsługa, wykorzystanie najnowszych technologii oraz najwyższy standard wsparcia i pomocy technicznej. Z dostarczonych przez firmę rozwiązań Klientami jest ponad 20 tysięcy osób w Polsce, Białorusi, Estonii, Litwie, Łotwie, Niemczech, Rumunii i USA. Naszymi Klientami są m.in.: Alior Bank, Bank Spółdzielczy, BASF, DHL, Diversey, ECOLAB, eSky.pl, Elzab, Fellows, FM Logistic, GS1 Poland, Inter Team, Jeronimo Martins, Kolporter, Lewiatan, Polskie ePłatności, Profitowi, Polskie Radio, Shoper, Schiever, Teka, UNIQA, Żabka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie oraz aktywny udział w Warsztatach.
Wszystkie prezentacje przedstawione podczas I dnia Warsztatów oraz część z II dnia zostały umieszczone w Bazie wiedzy w Strefie Dla Członków na naszej stronie internetowej. Kolejne będziemy zamieszczać sukcesywnie, stąd zachęcamy do śledzenia Strefy członkowskiej.

Sprawdź prezentacje w Strefie Dla Członków

Poniżej krótka fotorelacja z Walnego i Warsztatów

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.