Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[13.03]

W związku z ogłoszonym przez PARP zaproszeniem do składania ofert na opracowanie uniwersalnych kompetencji menedżerskich, PIFS sformułował uwagi do koncepcji i wymogów określonych przez PARP, a wobec ich nieuwzględnienia, nie złożył oferty.

PIFS był inicjatorem i orędownikiem pomysłu, aby na użytek planowanego projektu Akademii menedżera MSP (której pomysłodawcą byliśmy jeszcze w 2011 i 2012 roku, jak trwały negocjacje z Komisją Europejską w sprawie kształtu Programu Operacyjnego POWER) został opracowany uniwersalny opis kompetencyjny dla menedżera MSP w taki sposób, aby łatwo można było na jego podstawie wyodrębnić uniwersalne kompetencje dla menedżerów MSP. Celem było m.in. sprawienie, że byłby określony zakres merytoryczny wsparcia udzielanego w projekact regionalnych operatorów w ramach Akademii.

W ocenie PIFS opublikowane w dniu 5 marca br. zaproszenie do składania ofert wraz opisem i wymogami, zbyt daleko odbiegały od pierwotnych intencji i założeń, w których wypracowaniu uczestniczyliśmy, budziły także wątpliwości natury formalnej i interpretacyjnej. Zwróciliśmy również uwagę na wątpliwy charakter niektórych wymogów wobec wykonawcy w kontekście przedmiotu zamówienia (w naszej ocenie kryteria wyboru nieadekwatne do przedmiotu zamówienia). Nasze uwagi i wątpliwości przedstawiliśmy na spotkaniu w PARP i sformułowaliśmy w formie pisemnej, jednakże PARP nie zdecydował się na jakiekolwiek modyfikacje w tym zakresie. W tej sytuacji z żalem stwierdzamy, że ten istotny etap budowy merytorycznej bazy dla Akademii Menedżera zostanie zrealizowany bez pomysłodawcy i w ograniczonym zakresie - zgodnie z pierwotnymi założeniami.

Ważna aktualizcja informacji z dnia 28.01.2019
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.