Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Watchdog - samorządu gospodarczego
Status: Aktualne
Ilość dni: 1

[17.04] Każdy rząd RP po 1989 roku podejmował tę problematykę i w pewnym momencie przyjmował na swoje sztandary. Bez spektakularnych sukcesów. Są to więc, jak wiele innych, działania powtarzalne, często obliczone na doraźne efekty propagandowe. Ale skoro problem zatorów w istocie nam, jako małym podmiotom, doskwiera w konfrontacji z „dużymi” i administracją, więc dajmy może szansę… Jeżeli macie w tym względzie swoje doświadczenia i przemyślenia, podzielcie się z MPiT i z nami. Może będziemy w stanie wesprzeć jakoś dobre i świeże pomysły.

Ze swej strony będziemy chcieli zwrócić uwagę, że w naszej branży zagrożenie płynności i stabilności płynie szczególnie ze strony podmiotów rozliczających zadania w ramach projektów finansowanych z funduszy europejskich, które, jako działające w imieniu administracji państwowej powinny być wzorem terminowości.

Zachęcamy do skorzystania z zaznajomienia się poniższą z korespondencją od Minister Przedsiębiorczości i Technologii.

Szanowni Państwo,

poprawa otoczenia prawnego prowadzenia biznesu w Polsce to jedno najważniejszych zadań rządu. Staramy się jak najlepiej Państwu służyć, tworząc przepisy, które ułatwią prowadzenie firm.

Z rozmów z Państwem wiemy, że dużym problemem dla wielu przedsiębiorców są zatory płatnicze. Dlatego w Państwa ręce oddajemy Zieloną Księgę poświęconą temu problemowi i jednocześnie zaczynamy dyskusję na temat rozwiązań prawnych, które go ograniczą.

W Zielonej Księdze pokazujemy najciekawsze regulacje obowiązujące w innych państwach Unii Europejskiej oraz przykładowe rozwiązania, które można wprowadzić do polskiego porządku prawnego.

Zwracam się do Państwa z prośbą o wzięcie udziału w dyskusji nad zagadnieniami opisanymi w Zielonej Księdze, którą znaleźć można na stronach:
http://www.mpit.gov.pl/strony/aktualnosci/ruszaja-konsultacje-z-przedsiebiorcami-ws-zatorow-platniczych/
oraz
http://www.mpit.gov.pl/strony/publikacje/zielona-ksiega-nt-zatorow-platniczych/

Uwagi i opinie można przesyłać na dedykowany adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Państwa udział w tych konsultacjach jest dla nas istotny, bo to na Państwa uwagach będą opierały się propozycje regulacji prawnych wysuniętych przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT). Co ważne wystarczy wpisać uwagi własnymi słowami w treść maila – bez żadnych formularzy czy skomplikowanych procedur. Eksperci MPiT przeanalizują każdą zgłoszoną propozycję rozwiązania problemu.

Wspomniany adres mailowy będzie aktywny przez 30 dni. Swoje propozycje można więc przesyłać do 16 maja br.

Zachęcam Państwa do udziału w konsultacjach i dzielenia się z nami Państwa uwagami i opiniami nt. propozycji uregulowania problemu zatorów płatniczych w Polsce.

z poważaniem

Jadwiga Emilewicz

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.