Przeczytaj
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Logo Dni Uczenia się Dorosłych Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe logo Innowacja Edukacyjna Roku
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[25.05.]

Od pewnego czasu docierają do PIFS sygnały od firm realizujących usługi rozwojowe w ramach PSF w województwie śląskim, o poważnych zaległościach w realizowaniu płatności przez operatorów na rzecz wykonawców usług. Konsekwencje takich przypadków mogą być dla podmiotów świadczących usługi dramatyczne.

Poprosiliśmy o wsparcie i zainteresowanie problemem Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (Departament EFS). W wyniku tych działań doszło w dniu 23 maja do spotkania dyrektorów PIFS - Wojciecha Drabko i Andrzeja Lecha z Wicedyrektorem WUP w Katowicach, Jackiem Kudziorem. PIFS przedstawił informacje, sprzeczne i niewiarygodne tłumaczenia się przez operatorów i pogląd, że poza indywidualnymi konsekwencjami dla podmiotów, spojrzeć należy na problem ułomności przyjętego systemu (nie tylko na Śląsku) – wykonawcy usługi nie łączy z operatorem żaden stosunek prawny, który pozwalałby na podjęcie działań wobec operatora-dłużnika, a przyjęte rozwiązanie systemowe przenosi niezawinione ryzyka na wykonawcę usług (np. niewywiązanie się przez przedsiębiorcę z obowiązków ewaluacyjnych). Powstała sytuacja ma również negatywny wymiar wizerunkowy – przede wszystkim dla PSF w woj. śląskim, ale kładzie się również cieniem na PSF w ogóle.

Mamy nadzieję na skuteczniejszą interwencję w tej sprawie ze strony WUP w Katowicach i zamierzamy konsekwentnie działać na rzecz naprawy sytuacji i ustalenia faktycznych przyczyn. Tych z Państwa, którzy mają podobne problemy, a dotychczas nie poinformowali nas o tym, prosimy o kontakt z PIFS.

25 maja 2018 r.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.