- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[17.10.2022]
Polska Izba Firm Szkoleniowych w ramach dbania o rozwój biznesu firm członkowskich zaprasza do udziału w spotkaniu online dot. Projektu Akademia Transformacji Cyfrowej MMŚP.
Celem spotkania jest:
- zapoznanie Członków PIFS z możliwością realizowania usług szkoleniowych w BUR w ramach projektu Akademia Transformacji Cyfrowej MMŚP, w którym jest do dyspozycji ponad 13 mln złotych,
- przedstawienie wymogów dokumentów formalnych w projekcie w tym omówienie dobrych praktyk tworzenia poprawnych, skutecznych diagnoz przedsiębiorstw i dokumentacji rozliczeniowej,
- pokazanie możliwości pozyskania dofinansowania na szkolenia dla Klientów obsługiwanych przez Członków PIFS (tu firm prowadzących działalność jako MŚP z całej Polski, chcących rozwinąć potencjał kadr kierowniczych w zakresie cyfryzacji. Właściciele przedsiębiorstw, osób zajmujący stanowiska kierownicze oraz osoby przewidzianych do awansu na stanowiska kierownicze.),
- bezpośredni kontakt z Operatorem z możliwością dyskusji, zadawania pytań oraz zgłaszania uwag odnośnie projektu i dokumentacji.
W grupie ekspertów praktyków wymienimy się doświadczeniami, szansami i zagrożeniami oraz potencjałem do udziału w projekcie. W tym temacie tego projektu trwa już dyskusja na zamkniętej Grupie Tematycznej ds. BUR w PIFS.
Termin i forma spotkania: spotkanie on-line 19 października 2022 r. godz. 13:00-14:30
Spotkanie z Operatorem HRP zaplanowano na 1,5 h - abyśmy mogli dyskutować prosimy o włączone kamery i mikrofony, które zapewnią nam możliwość interakcji.
INFORMACJE O PROJEKCIE DO ANALIZY PRZED SPOTKANIEM:
Bardzo prosimy członków PIFS o zapoznanie się z Dokumentacją Projektu oraz przygotowanie pytań.
Informacje o projekcie
Na spotkaniu będziemy gościć przedstawiciela Operatora HRP odpowiedzialnego za ten projekt.
O poprawnym pisaniu raportu diagnozy będzie mówił Pan Michał Piątkowski – ekspert
z Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej (ŁIPH).
Będzie też poruszony temat rozliczenia szkoleń z wkładem własnym pensji pracownika - jak to zrobić.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Spotkanie nie będzie rejestrowane.
Organizator:
Organizatorem spotkania jest POLSKA IZBA FIRM SZKOLENIOWYCH.
Jakość
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS 3.0
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS 2.0