- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[11.06]
Miło nam poinformować, że 8 czerwca 2018 r. podczas Podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji, Kapituła Konkursów Innowacyjnych przy Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przyznała Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych Certyfikat ORGANIZACJI INNOWACYJNEJ.
Podczas spotkania prezentowane były dokonania edukacyjne i innowacje. To był również idealny moment na zaprezentowanie najbardziej kreatywnych i aktywnych placówek oświatowych oraz przedsiębiorstw, w których łódzka młodzież może poznawać nowe trendy, techniki i technologie.
Uroczystość, która jest bardzo ważna dla środowiska edukacyjnego, przyczynia się do tworzenia dobrego klimatu dla wdrażania zmian w procesie uczenia się i uczenia się przez całe życie.
Tegoroczna 23 edycja uroczystości została objęta patronatem.in. Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.
W tym roku szczególne miejsce zarezerwowane zostało dla osób i firm, które otrzymały tytuły i certyfikaty, m.in. Organizacja Innowacyjna, Kreator Kompetencji Zawodowych, Kreator Kompetencji Społecznych, Promotor Rozwoju Edukacji, Innowacyjny Pracodawca, Innowacyjna Firma oraz Statuetki Skrzydła Wyobraźni za znaczące osiągnięcia w działalności innowacyjnej dla edukacji.
Wnioski o przyznanie tytułów i certyfikatów rozpatrywała Kapituła Konkursów Innowacyjnych, której przewodniczącą została Małgorzata Brzezińska – Konsul Honorowy Wielkiej Brytanii.
Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyznając nam Certyfikat ORGANIZACJI INNOWACYJNEJ docenili działalność naszej Izby i obdarzyli nas zaufaniem na przyszłość.
Jakość
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS