- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[5.12]
5 grudnia odbyła się w Gdańsku ostatnia w tym roku konferencja z serii Usługi Rozwojowe 2018. Cykl spotkań skierowany był do podmiotów świadczących usługi szkoleniowe, coachingowe, doradcze. Konferencje cieszyły się dużym zainteresowaniem i za każdym razem pojawiało się na nich kiladziesiąt świadomych swoich działań przedsiębiorców, właścicieli i menadżerów. Podobnie było w Gdańsku.
Konferencja branżowa jest idealną okazją do spotkania z ludźmi rezprezentującymi pdobne interesy i mających zbliżone oczekiwania. W Gdańsku przekonaliśmy się po raz kolejny, że przedstawiona tematyka jest aktualna i warta rozmowy. Dyskusje były intensywne. Rozmawialiśmy nie tylko o nowinkach dotyczących finansowania usług rozwojowych. Uczestnicy poznali aktualne wyniki badań sektora przeprowadzonych przez PARP oraz planowane na 2019 rok zmiany w Bazie Usług Rozwojowych. Wspólnie zastanawialiśmy się nad jakością usług rozwojowych oraz korzyściami wynikającymi z certyfikacji tej jakości. Nadal duże zainterersowanie budzi kwestia ochrony danych osobowych, o czym przekonaliśmy się podczas podczas panelu, który poświęciliśmy temu tematowi. Uczestnicy otrzymali także informacje podsumowujące bieżące trendy przedstawione na tegorocznej międzynarodowej konferencji branżowej ADT w San Diego. W Gdańsku prezentacje przedstawili specjaliści i eksperci w swoich dziedzinach. Nie zabrakło również dyskusji merytorycznej i pytań jakie uczestnicy zadawali naszym panelistom.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i uwagę, zarówno dziś w Gdańsku, ale także na pozostałych spotkaniach, które miały miejsce w Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Dziękujemy również naszym Partnerom, którymi byli PARP oraz DEKRA Certification.
Zapraszmy do pozostałych organizowanych przez nasz wydarzeń i polecamy śledzić naszą stronę internetową oraz profil na facebook'u. Tam zawsze znajdziecie Państwo bieżące informacje.
Szczegóły dostępne także w naszym kalendarium wydarzeń.
Zobaczcie jak było w Gdańsku:
Jakość
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS 3.0
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS 2.0