- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[26.03]
Kilka dni temu został opublikowany projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, zwany też „pakietem przyjazne prawo”. PIFS została zaproszona do udziału w konsultacjach publicznych.
Projekt zawiera propozycje modyfikacji w różnym charakterze i znaczeniu w ponad 70 ustawach. W zdecydowanej większości to ruchy w dobrą stronę, choć kilka propozycji wymaga namysłu i nieco uważniejszej analizy. Wiele propozycji to drobne korekty czy wręcz sprostowania, a zakres oddziaływania niektórych ograniczony jest do bardzo wąskich grup przedsiębiorców. I choć przewidywane rezultaty mogą sprawić niektórym zawód - wszak biurokracji i absurdów urzędowych znamy więcej, to dobrze, że krok się dokonuje. O ile po nim będą następne.
Ustawa dotyka bardzo różnych obszarów regulacyjnych, rzeczy niekiedy drobnych, których pobieżna ocena może być myląca. Dlatego odwołujemy się do zbiorowej mądrości i doświadczenia członków, którzy działając w różnych dziedzinach, mogą wnieść swoje uwagi do wybranych kwestii.
Wyznaczony czas na wyrażenie opinii i zgłoszenie uwag nie rozpieszcza. Dlatego oczekujemy na Wasze propozycje do 8 kwietnia br. na adres: andrzej.lech@pifs.org.pl
Projekt ustawy
Ponieważ materia rozległa i zróżnicowana, rekomendujemy lekturę omówienia w załączniku OSR i dopiero potem sięganie do interesujących Was zapisów w samym projekcie ustawy.
Czekamy na Wasz głos!
Jakość
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS