- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[21.04.2020]
Szanowni Państwo
Dzisiaj ważne abyśmy zabrali głos w sprawie naszej najbliższej przyszłości. Aktualna sytuacja dotknęła nasz sektor w pierwszej kolejności. Ale również w pierwszej kolejności powinniśmy być gotowi do pełnienia naszej roli jaką jest wsparcie rozwoju innych. Jednym z możliwych na dzisiaj działań, jest rozwój technologii uczenia oraz zbudowanie zdolności do zdalnego świadczenia usług, co może mieć również wpływ na utrzymanie płynności firmy i utrzymanie miejsc pracy w sektorze.
Posiadacie Państwo bezpośredni wpływ na ostateczny kształt i skalę pomocy jaką Państwa i inne firmy szkoleniowo-doradcze mogą otrzymać poprzez fundusze pomocowe na dopasowanie swojej działalności.
Celem niniejszych badań jest zidentyfikowanie rodzajów i zakresu wsparcia dla firm z sektora usług rozwojowych chcących przejść lub poszerzyć ofertę o świadczenie usług z użyciem nowoczesnych technologii oraz realizowanych w formie zdalnej.
Państwa zaangażowanie w rzetelną odpowiedź na niniejsze badania będą miały bezpośrednie przełożenie na decyzje Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz PARP dotyczące wielkości środków oraz zakresu wsparcia sektora usług rozwojowych. Fundusze te mogą zostać uruchomione w trybie nadzwyczajnym, co oznacza bardzo szybką i uproszczoną formę ich ogłaszania i uruchamiania.
Niniejsza ankieta zajmie maksymalnie 15 minut i jest w pełni anonimowa. Z góry dziękujemy za jej rzetelne wypełnienie i głos w sprawie potrzeb naszej branży.
Zachęcamy do wypełnienia ankiety tych z Państwa, którzy dotychczas nie mieli okazji do udziału w badaniu.
Piotr Piasecki
Animator Rady ds. Kompetencji Sektora Usług Rozwojowych
Prezes Zarządu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych
Wypełnij ankietę
Jakość
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS 3.0
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS 2.0