- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[27.04.2022]
Miło nam poinformować, że aż 110 projektów z obszaru edukacji dostało Bony na cyfryzację, a branża rozwojowa jest na III miejscu wszystkich beneficjentów programu dzięki m.in. zaangażowaniu i komunikacji Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.
26 kwietnia 2022 roku ogłoszono przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wyniki naboru w programie Bony na cyfryzację.
Do organizatorów konkursu wpłynęło 6.108 wniosków o wartości ponad 1,2 mld zł.
Jedynie 696 z nich zostało rekomendowanych do dofinansowania.
Cieszymy się, że dzięki wsparciu Polskiej Izby Firm Szkoleniowych wielu z Was wcześniej zaczęło przygotowania do konkursu.
Jak tylko były znane dokumenty prowadziliśmy do naszych Członków PIFS pełną komunikację o terminach, naborze, dokumentach, a Joanna Dżyberti Członek PIFS i Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej przeprowadziła szkolenie online wraz z opracowaniem dokumentów i wskazówkami na co zwrócić uwagę przygotowując wniosek.
Jest nam bardzo miło, że kolejny raz z sukcesami dostarczyliśmy wartości naszym Członkom.
Gratulujemy naszym firmom Członkowskim z PIFS otrzymania dofinansowania na cyfryzację edukacji i wdrażanie technologii informatycznych.
Firmy, które realizują działania w ramach sektora usług rozwojowych, m.in. firmy szkoleniowe, szkoły języków obcych, podmioty prowadzące kursy zawodowe, nie będące członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych zachęcamy do współpracy i wstąpienia do naszej Izby.
Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu z biuro@pifs.org.pl
Dołącz do PIFS. Sprawdź szczegóły na https://pifs.org.pl/#dolacz
Lista projektów z wynikami i kwotami dofinansowania do pobrania pod linkiem poniżej.
Lista projektów z wynikami
Jakość
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS 3.0
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS 2.0