- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[27.11.2024]
WEBINAR z okazji 20-lecia Polskiej Izby Firm Szkoleniowych | 16 grudnia 2024 r. w godz. 12.00-14.00
W tym roku 16 grudnia mija 20 lat odkąd reprezentanci branży szkoleniowej postanowili zrzeszyć się i powołać Polską Izbę Firm Szkoleniowych. Dokładnie 16 grudnia 2004 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Członków-Założycieli Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, po którym powołaliśmy naszą organizację do życia. Wcześniej, przez kilka jesiennych miesięcy sztab ludzi pracował nad statutem, formalnościami oraz całą logistyką wydarzenia. Część z nas zajmowała się rekrutacją i zawiadamianiem firm o naszej inicjatywie. Część pracowała nad celami
i programem. To była praca zespołowa, która towarzyszy nam do dzisiaj.
Z przyjemnością informuję o otwarciu obchodów 20-lecia PIFS, które zainaugurujemy specjalnym webinarem. Poprosiłem o poprowadzenie wykładu inaugurującego dr Tomasza Witkowskiego, jednego z naszych Członków założycieli i zarazem wybitnego eksperta w zakresie psychologii. Po jego wykładzie sięgniemy po wspomnienia i przywołamy wybrane dane z historii PIFS. Jest w jej historii wiele ciekawych wydarzeń, o których możemy nie wiedzieć albo nie pamiętać. Podczas webinaru przewidzieliśmy oficjalną inaugurację Standardu Usług Szkoleniowo-Rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych SUS 3.0. Będzie to również okazja do złożenia życzeń świąteczno-noworocznych.
Piotr Piasecki, Prezes Zarządu PIFS
W dniu 16 grudnia zapraszamy Cię na spotkanie z okazji 20 urodzin Polskiej Izby Firm Szkoleniowych! 🎂 To już dwie dekady, odkąd razem z Wami budujemy rynek szkoleń w Polsce! Z tej okazji specjalnie dla Członków PIFS przygotowaliśmy wyjątkowe wydarzenie - Wykład ,,Dodawanie przez odejmowanie czyli epistemologia subtraktywna w szkoleniach" z jednym z Członków założycieli PIFS - dr Tomaszem Witkowskim, doktorem psychologii, pisarzem oraz publicystą.
Co dla Ciebie przygotowaliśmy?
- Wykład dr Tomasza Witkowskiego
- Wspólne wspomnienia oraz kilka historycznych danych PIFS - Piotr Piasecki, Prezes Zarządu PIFS
- Kilka słów o Standardzie Usług Szkoleniowo-Rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych SUS 3.0 - Tomasz Radkiewicz, Członek Zarządu PIFS
Link do rejestracji dostępny jest w najnowszym Newsletterze PIFS oraz w strefie po zalogowaniu, w zakładce - WEBINARIA
Jakość
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS