- Status:
Aktualne
- Ilość dni:
1
[15.04.2025]
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wykorzystywać narzędzia polityki handlowej w poprawie dostępu do rynków poza UE weź udział w konferencji Market Access Day organizowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.
Na konferencji dowiesz się m.in:
- o wsparciu instytucjonalnym dla zwiększenia ekspansji polskich eksporterów,
- o ograniczaniu barier w handlu oraz inwestycjach na rynkach pozaunijnych.
Konferencja Market Access Day skierowana jest przede wszystkim do polskich przedsiębiorców, w tym MŚP oraz podmiotów dopiero rozpoczynających działalność eksportową na rynkach poza UE.
Podczas konferencji przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii, Komisji Europejskiej oraz innych podmiotów omówią narzędzia wsparcia w ekspansji zagranicznej dla polskich firm, w tym korzyści z preferencyjnych umów handlowych UE z krajami trzecimi. Prelegenci, jak również sami przedsiębiorcy, przedstawią praktyczne przykłady skutecznych działań ograniczających bariery w handlu i inwestycjach, czy wykorzystania portali wsparcia w ekspansji zagranicznej jak Access2Markets.
PWydarzenie to umożliwi polskim przedsiębiorcom, eksporterom, importerom poszerzenie wiedzy o możliwościach i wyzwaniach związanych z polityką handlową UE i WTO. Celem konferencji jest wsparcie w rozwoju polskich przedsiębiorców, eksporterów i podmiotów dopiero rozpoczynających działalność eksportową na rynkach pozaunijnych oraz wykazanie, że wspólne, skoordynowane działania przynoszą skuteczniejsze efekty w ekspansji zagranicznej.
Konferencja odbędzie się 21 maja w siedzibie Ministerstwie Rozwoju i Technologii w Warszawie, pl. Trzech Krzyży 3/5 (Sala pod kopułą). Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracja trwa do 7 maja 2025. Jeśli chcesz otrzymać link do rejestracji prześlij na adres sekretariatDHM@mrit.gov.pl swój adres mail, na który otrzymasz zaproszenie na wydarzenie.
Dowiedz się więcej
Jakość
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS 3.0
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS 2.0