- Status:
Aktualne
- Rodzaj:
Stacjonarne
- Data wydarzenia:
24-10-18
- Miasto:
Warszawa
- Ilość dni:
1
Szanowni Państwo informujemy, że konferencja Mazowieckie Usługi Rozwojowe 2018, skierowana do właścicieli i menadżerów podmiotów świadczących usługi rozwojowe (szkolenia, doradztwo, coaching itp.), wzbudziła ogromne zainteresowanie przedstawicieli branży rozwojowej, co sprawiło, że aktualnie wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane - gdyby pojawiły się wolne miejsca z powodu rezygnacji/odwołania kogoś z uczestników, "wskoczą" do puli miejsc dostępnych w systemie evenea - proponujemy śledzić portal.
O kolejnych edycjach konferencji z cyklu "Usługi Rozwojowe" będziemy informować na naszej stronie internetowej, prosimy o śledzenie aktualności.
Podczas tej edycji konferencji:
- Przybliżymy możliwości świadczenia usług rozwojowych via Baza Usług Rozwojowych dla przedsiębiorstw MŚP z woj. mazowieckiego
- Omówimy najnowsze źródła wiedzy o jakości w naszym sektorze
- Zaproponujemy dobre praktyki podnoszące jakość świadczonych usług i zarządzania firmą szkoleniową/doradczą
- Pomożemy wykorzystać możliwości, jakie daje Baza Usług Rozwojowych i omówimy zmiany w bazie, których należy się spodziewać w najbliższym czasie
- Wskażemy ryzyka prawne i zagrożenia dla firm z branży - nie tylko RODO
- Ponadto stworzymy wygodną przestrzeń networkingową dającą możliwośc wymiany poglądów, doświadczeń i poznania nowych partnerów biznesowych przy kawie i lunchu oraz obejrzenia panoramy Warszawy z ostatniego piętra jednego z najwyższych budynków w mieście
Termin: 24 pażdziernika 2018 r. w godz. 9:30-15:00
Miejsce: Golden Floor Tower (budynek WTT, 39. Piętro), ul. Chłodna 51, Warszawa
UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY.
evenea - system rejestracji
Program konferencji
Organizatorem konferencji jest:
Partnerami Konferencji są:
Jakość
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS 3.0
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS 2.0