- Status:
Aktualne
- Rodzaj:
On-line
- Data wydarzenia:
23-11-21
- Miasto:
Wydarzenie on-line
- Ilość dni:
3
[16.11.2021]
W imieniu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji i Krajowego Biura EPALE serdecznie zapraszamy na VI Forum Edukacji Dorosłych, które już po raz drugi odbędzie się w formie on-line.
Edukacja cyfrowa, umiejętności życiowe i zawodowe, włączenie społeczne – to tematy, wokół których organizatorzy zbudowali program tegorocznego Forum. Ich wybór nie jest przypadkowy. To nie tylko priorytetowe obszary wskazane przez Komisję Europejską, na których koncentrują się w tym roku na EPALE. To zagadnienia, które są niezwykle ważne w dzisiejszym świecie. Odzwierciedlają wyzwania, jakie stawia przed nami otaczająca rzeczywistość.
Każdego dnia Forum ekspertki i eksperci skupią się na wybranym zagadnieniu, podzielą się wiedzą i doświadczeniem, zaproszą do dyskusji, zachęcą do wypróbowania nowych metod, narzędzi oraz do wspólnej refleksji na temat przyszłości edukacji dorosłych.
Udział w Forum jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta na platformie EPALE.
Termin: 23-25 listopada 2021 r.
Do udziału w Forum organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych edukacją dorosłych, a w szczególności edukatorów, trenerów, przedstawicieli działów HR i osoby odpowiedzialne za rozwój pracowników, przedstawicieli muzeów i bibliotek oraz innych instytucji kultury, uniwersytetów ludowych, andragogów, pracowników uczelni oraz Uniwersytetów III Wieku, nauczycieli szkół dla dorosłych, doradców zawodowych i edukacyjnych.
Rejestracja na konferencję odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną. Termin zgłoszeń upływa 21 listopada 2021 r.
Szczegóły i rejestracja
Jakość
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS