- Status:
Aktualne
- Rodzaj:
On-line
- Data wydarzenia:
08-06-22
- Miasto:
Wydarzenie on-line
- Ilość dni:
1
[01.06.2022]
Szanowni Państwo,
W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz firmy Bluehill Sp. z o.o. zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów on-line poświęconych najbardziej poszukiwanym kompetencjom na mazowieckim rynku pracy.
Na warsztatach prowadzący i uczestnicy będą dyskutować m.in. nad tym jakich kompetencji zawodowych poszukują pracodawcy na Mazowszu, jakie kompetencje będą kluczowe w najbliższych latach oraz w jaki sposób Samorząd Województwa Mazowieckiego mógłby odpowiedzieć na zidentyfikowane potrzeby w zakresie kształtowania kompetencji zawodowych. Identyfikacja kompetencji kluczowych, umożliwi optymalne zaprojektowanie przyszłych form wsparcia w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.
Organizatorzy wraz z uczestnikami będą wspólnie szukać rozwiązań, które przyczynią się do rozwoju zarówno pojedynczych przedsiębiorstw, jak i całego województwa. W polu zainteresowań znajdą się w szczególności kompetencje zawodowe poszukiwane przez przedsiębiorców istotnych dla rozwoju inteligentnej specjalizacji województwa mazowieckiego.
Przypominamy, że udział w spotkaniach oznacza m.in.;
- wpływ na ukierunkowanie wsparcia publicznego w latach 2021-2027 (szczególnie istotne dla instytucji planujących pozyskać dofinansowanie!),
- wsparcie instytucji charytatywnych,
- personalny certyfikat uczestnictwa (inny niż w przypadku spotkań wprowadzających).
Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.
Terminy spotkań warsztatowych:
- 8 czerwca 2022 r. (środa), godz. 10:00
- 9 czerwca 2022 r. (czwartek), godz. 10:00
- 10 czerwca 2022 r. (piątek), godz. 13:00
Zapisy dla uczestników dostępne poprzez formularz rejestracyjny.
Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami dot. koncepcji inteligentnej specjalizacji Mazowsza: Sprawdź szczegóły.
Informacje na temat Regionalnej Strategii Innowacji dla Mazowsza do 2030 roku dostępne są w formie broszury do pobrania pod adresem: Pobierz broszurę.
Weź udział w cyklu warsztatów - zapisy i szczegóły
Jakość
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.