- Status:
Zrealizowane
- Rodzaj:
Stacjonarne
- Data wydarzenia:
10-05-18
- Miasto:
Warszawa
- Ilość dni:
1
Koleżanki i Koledzy,
Wprawdzie nie wszyscy realizujemy usługi z VAT, ale w obrocie gospodarczym z VAT ma do czynienia każdy. I wielu ma nadal kłopoty z poruszaniem się w przestrzeni tego podatku, a każdego mogą dotknąć konsekwencje wynikające z nieznajomości wymogów jakie w tym zakresie obowiązują. Zainteresowani mogą zatem skorzystać z kolejnej propozycji w ramach Akademii Lewiatana. Szczegóły poniżej.
Andrzej Lech, Dyrektor ds. Statutowych PIFS
Kancelaria Ożóg Tomczykowski Sp. z o.o. wspólnie z Konfederacją Lewiatan zapraszają na szkolenie w ramach cyklu Akademia Lewiatana
Uszczelnienie VAT. Najnowsze zmiany oraz praktyka ich stosowania na podstawie wybranego orzecznictwa
10 maja 2018 r., Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3
Uszczelnianie wpływów z podatku VAT staje celem priorytetowym dla Ministerstwa Finansów. Taka strategia prawodawcy i Ministerstwa nakłada na wszystkich podatników szereg nowych obowiązków związanych z prawidłowym rozliczaniem podatku VAT. W gąszczu przepisów wielokrotnie nowelizowanych oraz rozproszonych po różnych aktach prawnych łatwo o popełnienie błędu. Celem szkolenia jest zaprezentowanie w sposób przystępny i kompleksowy zmian w VAT w 2018 r. z uwzględnieniem praktyki organów podatkowych oraz orzecznictwa sądów administracyjnych. Naszym zamiarem jest, aby uczestnicy szkolenia nabyli kompletną wiedzę w przedmiocie zmian w rozliczaniu VAT oraz umiejętności w zakresie skutecznego rozwiązywania problemów podatkowych.
Korzyścią z udziału w seminarium jest zdobycie wiedzy oraz poznanie praktycznych przykładów w zakresie:
- Stosowania przez organy podatkowe sankcji w VAT
- Mechanizmu odwrotnego obciążenia w VAT
Seminarium skierowane jest do:
- Członków zarządów
- Dyrektorów finansowych
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
PROWADZĄCY:
-
Jacek Matarewicz Adwokat i doradca podatkowy, Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł.
-
dr Radosław Bulejak Associate w Zespole VAT, Akcyzy i Ceł. Radca prawny, doktor nauk prawnych
Program szkolenia:
- 9:30-10:00
Rejestracja, kawa powitalna
- 10:00-11:30
Mechanizm odwrotnego obciążenia:
- Mechanizm odwrotnego obciążenia na gruncie prawa krajowego oraz prawa unijnego
- Odwrotne obciążenie w usługach budowlanych
- Wady i zalety mechanizmu odwrotnego obciążenia
- 11:45-12:00
Przerwa kawowa
- 12:00-13:30
Sankcje na gruncie ustawy o VAT:
- Postępowanie w przedmiocie wymierzenia dodatkowego zobowiązania podatkowego
- Wykreślanie podmiotów z rejestru podatników VAT – skutki prawne i środki obrony
-
13:30-13:40
Sesja pytań i odpowiedzi
- 13:40
Poczęstunek
Sercecznie zapraszamy!
Rejestracja on-line
Jakość
Jako Polska Izba Firm Szkoleniowych chcemy wzmacniać jakość usług rozwojowych na polskim rynku usług szkoleniowo-rozwojowych, dlatego zdecydowaliśmy się na modyfikację SUS 2.0 i stworzeniu jego nowej wersji – Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 3.0 - SUS 3.0.
Ten zmodyfikowany standard wychodzi naprzeciw aktualnemu rozumieniu specyfiki usługi rozwojowej i wymagań stawianych przez Klientów podmiotom, które je realizują – zarówno indywidualnych jak i Klientów biznesowych.
Modyfikacja SUS 2.0 do SUS 3.0 polegała na zmianie jego struktury na bardziej procesową, bez podziału na szkolenia otwarte czy zamknięte, ale obejmujące wszystkie rodzaje usług nazwane usługą rozwojową. SUS 3.0 uwzględnia to, że usługa rozwojowa może być rozłożona w czasie i być realizowana w różnych środowiskach uczenia się, z wykorzystaniem mieszanych (tzw. blended) form, metod i narzędzi wspierania uczenia się. Standard w nowym wydaniu uwzględnia usługi zdalne i zdalne w czasie rzeczywistym realizowane dla jednorodnej grupy np. z danej firmy oraz uczenie się indywidualne i grupowe.
W ramach SUS 3.0 zostały dodane nowe wymagania – dotyczące dostępności i walidacji w odniesieniu do wszystkich usług rozwojowych realizowanych przez podmiot. Jest to związane z nowymi wymaganiami co do usługi rozwojowej dla usług dofinansowanych w zakresie walidacji i dostępności. Chcemy jednak te wymagania zaproponować do wszystkich usług – nie tylko dofinansowanych.
Dowiedz się więcej o SUS 3.0
W 2017 roku opracowaliśmy Kodeks Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym wszystkich członków PIFS, jego akceptacja i stosowanie jest warunkiem i zobowiązaniem dla wszystkich firm wstępujących i zrzeszonych w PIFS.
Poznaj aktualny Kodeks Dobrych Praktyk PIFS
Wspieranie wysokiej jakości usług rozwojowych i zarządzania firmami szkoleniowymi i doradczymi leży nam na sercu od początku istnienia PIFS, dlatego w 2007 roku została opracowana pierwszą wersję Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który określał preferowane zachowania i postawy z punktu widzenia dobrego imienia branży, obowiązującego prawa, fundamentalnych zasad funkcjonowania środowiska i ochrony interesów branży. W 2012 roku udostępniliśmy nasz branżowy standard jakości, jakim był Standard Usług Szkoleniowych, przyjęty przez ponad 200 firm.
Jego rozwinięciem i następcą jest SUS 2.0, czyli akredytowany standard jakości zarządzania i realizacji usług rozwojowych: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych PIFS, audytowany przez firmę Dekra – akredytowanego audytora o międzynarodowej renomie. SUS jest standardem uprawniającym do rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych PARP i realizacji usług z dofinansowaniem EFS (szkoleniowych i doradczych, w tym coaching i mentoring). Jest standardem ogólnodostępnym i bezpłatnym, każda chętna organizacja może go wdrożyć i stosować zawarte w nim zasady i zalecenia – płatny jest jedynie zewnętrzny audyt w firmie Dekra.
Dowiedz się więcej o SUS 2.0