Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0 Sektorowa Rada ds.Kompetencji Usługi Rozwojowe Watchdog - samorządu gospodarczego Logo Projektu przepis na menadżera logo Facebook logo Serwisu You Tube
Status: Aktualne
Ilość dni: 1
[30.05.2021]

Przedsiębiorcy reprezentujący branżę rozwojową z niecierpliwością oczekują na możliwości prowadzenia usług w formie stacjonarnej, dlatego Polska Izba Firm Szkoleniowych ponownie wznowiła rozmowy z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii i Ministerstwa Zdrowia w kwestii umożliwienia organizacji szkoleń otwartych stacjonarnych.

W dniu 18 maja 2021 r. Polska Izba Firm Szkoleniowych skierowała do Jarosława Gowina z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii pismo z postulatami związanymi z otwarciem możliwości realizacji szkoleń stacjonarnych - w szczególności szkoleń otwartych realizowanych dla osób z różnych firm i organizacji.

Dotychczasowy zakres regulacji stopniowego luzowania obostrzeń nie uwzględnia rozwiązań pozwalających w jakikolwiek sposób przywracać realizację podstawowej formy działalności sektora usług rozwojowych (PKD 85.51 , 85.52, 85.53, 85.59A i 85.59B), to jest realizacji kursów, szkoleń i innych form rozwojowych w formie stacjonarnej realizowanej dla osób z rożnych firm i instytucji. (Szkolenia i kursy otwarte, szkolenia realizowane dla osób indywidualnych stacjonarnie).

Polska Izba Firm Szkoleniowych wspierała Ministerstwo w wypracowaniu warunków świadczenia usług stacjonarnych w odpowiednim reżimie sanitarnym, na bieżąco otrzymując od swoich Członków informacje o sytuacji branży, przekazywanych zarówno w korespondencji indywidualnej, ale również poprzez udział w badaniach i ankietach prowadzonych przez PIFS.

Nie wszystkie szkolenia są możliwe do realizacji w trybie zdalnym. Ponadto wielu przedsiębiorców z uwagi na sytuację związaną z pandemią zmuszonych było do przebranżowienia się, zmian w strukturze przedsiębiorstwa, organizacji pracy firmy, czy zmian kadrowych z uwagi na częściowe zamknięcie działalności. Teraz kiedy wiele branż ponownie wraca do pracy przedsiębiorcy są zainteresowani udziałem swoich pracowników w licznych szkoleniach zawodowych, menadżerskich i innych podnoszących kwalifikacje często nowozatrudnionych osób lub pracowników, którzy rozpoczynają pracę na nowoutworzonych stanowiskach.

Mamy nadzieję, że już wkrótce zostanie podpisane odpowiednie Rozporządzenie luzujące obostrzenia dla naszej branży.
O wszystkich ważnych informacjach dotyczących szkoleń stacjonarnych będziemy Państwa na bieżąco informować.

Przypominamy, że nadal możliwe jest realizowanie szkoleń zamkniętych, np. realizowanych na polecenie Pracodawcy dla jego zespołu pracowników.
Wszystkie informacje dotyczące szkoleń stacjonarnych znajdziece Państwo wybierając poniższy przycisk:

Szkolenia stacjonarne w pandemii
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.